Başkan Kılıç Engelliler Gününü Kutladı

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2018
  • Bu haber 213 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Kılıç Engelliler Gününü Kutladı

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Mardin Şube Başkanı Hasan Anuk’u ziyaret ederek günlerini tebrik etti.
Ziyarette, her insanın birer engelli adayı olduğunu dile getiren AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Engeli öncelikle zihinlerden kaldırmamız gerekir. Çünkü her engelli vatandaşımızın bizlerin birer parçası olduğunu ve hayatımızı onların yaşam tarzına göre ayarlamamız gerektiğini bilmemiz gerekir. Ancak bu şekilde engelli vatandaşlarımızın yaşam mücadelesini daha yaşanabilir ve tutarlı bir hale getirebiliriz. Engelleri aşmak için öncelikle inanmamız gerekiyor. İnandıktan sonra başarının gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Bugün literatürümüzde bulunan her alanda başarılı olmuş, adını tarihe yazmış birçok kardeşimiz bulunmaktadır. Bu kardeşlerimizin azim ve kararlılıkları toplum nezdinde daima karşılığını görmüştür. Bunun en bariz örneği Ampute Milli Takımımızın dünya ikincisi olmasıdır. Milli takımımızı ve diğer tüm kardeşlerimizi yürekten tebrik ediyorum”.
İl Başkanı Kılıç, “AK Parti olarak 17 yıldır sosyal alanların tümüne el atarak engelli vatandaşlarımızın yanında olduk. Sosyal, fiziki ve hukuki engellerin ortadan kaldırılması için yasal düzenlemeler yapıldı. İstihdam konusunda önemli adımlar atıldı.
En önemlisi de engelli vatandaşlarımıza olan bakış açılarını değiştirdik. Yaptığımız tüm yenilikleri de bir mecburiyet esasıyla, hakkı sahibine teslimiyet inancıyla gerçekleştirdik. Ayrıca vatandaşlarımızdan engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmaya, sahip çıkmaya davet ediyorum.
Onları ne kadar çok desteklersek yaşama olan bağlılıkları o kadar artmış olur. Bu duygularla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum”.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın