Muhtar Adayı Akilli : Bu yola para için değil, hizmet etmek için çıktım

  • Haberin Tarihi: 5 Aralık 2018
  • Bu haber 745 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Muhtar Adayı Akilli : Bu yola para için değil, hizmet etmek için çıktım

Mardin Artuklu İlçesinin 13 Mart Mahalle Muhtarlığı için adaylığını açıklayan emekli bürokrat Mehmet Akilli, mahalleliden destek isteme turlarına başladı. Muhtar adayı Akilli gazetemiz imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan’ı ziyaret ederek, mahallede eksikliği hissedilen hizmetlerin takipçisi olacağını söyledi.

Kamuda 25 yıl hizmetten sonra emekli olduğunu, ardından emlakçılık yaptığını belirten Mehmet Akilli, mahalle muhtarlığı yapabilmek için, muhtarlığın görev ve sorumluluklarının bilincini taşıma kabiliyetine sahip olunması gerektiğini söyledi.

Mühür Parasından Utanç duyuyorum

Seçilmesi durumunda muhtarlığın nasıl yapılması gerektiğini, mahalleliye pratik olarak göstereceğini kaydeden Akilli “ Mühür Parası almayacağım. Kendimi bildim bileli bu mühür parasından utanç duydum. Garibanlara, yoksullara, dul ve yetimlere, çaresiz kardeşlerimize yardım ve mahallemize 24 saat hizmet verebilmek için evladınız olarak temiz sokak, oyun parkları, eğitim gören öğrencilerimize destek olabilmek için mahallemize muhtar adayıyım. Herkesin kardeşçe, dostça yaşayacağı bir mahalle yapmak yolunda elimden geleni yapmaya çalışacağım. Dürüst, sağlam bir kadroyla mahallemiz için hizmete talibim. Eğer hemşehrilerimiz teveccüh gösterirlerse ben değil, mahallemiz kazanacak. Ben memurluk, yöneticilik yaptım. Kamuda işlerin nasıl yürüdüğünü çok iyi biliyorum. Benim kapım 24 saat vatandaşa açık olacak. Devlet ile vatandaş arasındaki köprüyü en iyi şekilde oluşturup koruyacağım. Fakir ve muhtaç vatandaşlar için gelen yardımları, enişteme, ablama, yengeme amcama vermeyeceğime dair söz veriyorum. Hak sahiplerine dağıtacağım. Mahallelinin sorununu kendi sorunum, üzüntüsünü de kendi üzüntüm olarak göreceğim. Dedi

Muhtar adayı Akilli, şimdiden apartmanları dolaşarak herkesten destek istemeye başladığını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın