Hem yüzme öğreniyorlar hemde eğleniyorlar

  • Haberin Tarihi: 5 Aralık 2018
  • Bu haber 977 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hem yüzme öğreniyorlar hemde eğleniyorlar

Doğu ve Güneydoğu en modern yüzme havuzu Mardin’de hizmete girdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan projesi olan 200 günlük icraat programında yer alan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi İlimizde bulunan ilkokul 3. ve 4.Sınıf öğrencilerinin beden eğitimi ve oyun dersi saatlerinde okullarından alınarak, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait yeni yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Yüzme öğrenmeleri sağlanıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen proje 3 dönem halinde yürütülecek olup, projenin sonuna kadar ülke genelinde 100 bin çocuğa yüzme öğretilmesi hedeflendiği açıklandı.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin; “Projenin hayata geçmesinden dolayı son derece memnun olduğunu, İl Müdürlüğümü-ze her türlü desteği sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun vatandaşlarımıza da sürekli açık olduğunu belirten Çomaktekin, çocuklarımızın projenin sonunda yüzme öğrenmeleri temel hedefimizdir.
Ayrıca; projede ortağımız durumunda olan Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de katkılarından dolayı memnuniyetini dile getirdi.
Uzman yüzme öğreticiler tarafından eğitilen öğrenciler bu sıcak suda keyif alarak yüzmeyi öğrenmek üzere eğitim görüyorlar.
Öğrenci Velileri ise “Başta Sayın cumhurbaşkanımız olmak üzere gençlik spor ve milli eğitim ile il müdürü Hadi Çomaktekin’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Birkaç sene önce şehirde içilecek suyumuz bile yok iken bugün artık modern ve herkesin yüzebileceği yüzme havuzlarımız oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın