İhtiyaç fazlalıklarımız bizi duygusuzlaştırdı…

  • Haberin Tarihi: 6 Aralık 2018
  • Bu haber 150 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

 

Yarına garantisi olmayan bizler ne ara bu hale geldik, getirildik?
Bizleri özümüzden koparıp kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmak için ciddi bir şekilde çalışmalarını sürdüren batı malesef bizleri modern köle haline getirdi.
Üreten ümmetten tüketim sarhoşluğunda haddi aşan bir ümmet haline geldik. Dur durak bilmiyor bir bataklığa doğru gidiyoruz.
Soruna çözüm bulunmazsa ciddi bir kırılma yaşamak kaçınılmaz olacaktır.
Resulullah’ın “Bir yolcu misali ol” gerçeğini hatırlatmak yerinde olacaktır.
İhtiyaç fazlalıklarımız bizi duygusuzlaştırdı. Var olan meziyetlerimizi sekteye uğrattı. En büyük özelliklerimizden olan paylaşma duygumuzu yitirmek üzereyiz. Ya biterse korkusu….
Rezzak olan Allah’ı hatırlamayacak bir hale geldik. Bana ne mantığı asla biz ile özdeşleşecek bir durum değil olamaz da…
Bizler; insanlığı hayra, güzele çağıran bir ümmet olmak gibi bir derdi olanlarız. Kaldı ki her zaman resulullah ile iftihar eder dururken biz bu durumun neresindeyiz acaba?
Acaba resulullah bizimle iftihar eder mi, edermiydi?
Hangi yana dönsen masiyet. Hangi yere gitsen cahalet diz boyu. Hangi yere bassan zulüm kokuyor. İnsanlar! bir sarhoşluğun içinde.
İşin ehline verilmediği bir zamandan geçiyoruz. Bu dünyaya geliş amacımızı bir türlü anlamadık ya da hesabımıza öyle geliyor. Nerde tutarsan parçalanıyoruz. Her yanımız çürümeye başlamış…Bir de müslüman olduğumuzu iddia ediyoruz ya bu da ışın çabası.

Müslüman her halükarda toplumun nabzını ölçen ve ona göre hareket etmeye gayret göstermeli.

Hayatı anlamlı kılmak için Allah’ın dediklerini yerine getirmek ile mümkün olacağını unutmayalım.

Dünyanın gözü önünde müslümanlara reva görülen bunca zulüm karşılıksız kalmayacaktır. Allah herşeyi görüp duyandır.

Heva ve hevesinin önünde diz çöken şahsiyetler asla islamın yükünü taşıyamayacaklardır. İslam; sadece Allah’ı ilah olarak kabul edenlerin omuzlarında yükselecektir.

Hakkıyla Allah’tan korkmak yarınlarımız için bir sigorta görevi görecektik. Her an ve zamanda Allah’ın kontrolünde olduğumuzun şuurunu iyi ezberlemeli. Bu şekilde en az hasarla kurtulma şansını yakalayabiliriz inşallah.

Müslüman şahsiyet topluma örnek olacak bir hal üzere yaşamalı. Allahın dediklerini şiar edinmeli. Vahyin kontrolünde bir hayat yaşamaya gayret etlemeli.

Kimseye eyvallahımız yok. Tek derdimiz Allah’ı razı etmek olmalı. Yoksa bizi yaprak misali heryere savururlar.

Ciddi olduğumuz sürece bizi hedef alanlar asla muvaffak olmayacaklardır.  Zafer sadece Allah’a iman edenlerin olacaktır.

Allah varsa ğam yok…

Dualarda buluşmak umuduyla….

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın