Yaman: Muhtarlarımız paydaşımız oldu

  • Haberin Tarihi: 6 Aralık 2018
  • Bu haber 165 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yaman: Muhtarlarımız paydaşımız oldu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı il genelindeki tüm kırsal mahallelerin muhtarları ile sürekli istişare içinde bulunuyor.
Bu bağlamda mahalle muhtarlarına yapılan ziyaretler ile sorunlar gideriliyor. Yapılan ziyaretlerde ise bugüne kadar muhtarların 2 bin 500’e yakın talebi yerine getirildi. Yapılan işbirliği ile kırsal mahallelerin sorunları çözülüyor.
Mardin Valisi ve büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimiz 2 yıl içinde büyük değişim yaşamış ve bu değişim vatandaşlarımızın mutlu olmasını sağlamıştır. Projelerimiz il ve ilçe merkezlerinle yeterli kalmayıp, bütün kırsal mahallelerimizi de kapsamıştır. Biz mahallelerimizin de en güzel ve yaşanabilir olması hedefiyle birçok çalışmayı hayata geçirdik. Mahallelerimize yollarımızdan parklara, sosyal yaşam evlerinden çevre düzenlemesine kadar birçok çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızda şüphesiz muhtarlarımız ile sağladığımız sinerji önemlidir. Belediye bünyemizde yer alan Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı da muhtarlarımız ile iletişimimiz konusunda önemli bir misyon üstlendi”
Yaman, “İlgili birimimiz neredeyse her gün mahalle muhtarlarımızın arasında yer aldı. Onların talep ve önerilerinin sağlanması için hassasiyetle çalıştı. Karşılaşılan sorunlar için koordinasyonda en başarılı şekilde sağlandı. Bugüne kadar 2 bin 500 civarında talep ve sorun öğrenilerek giderildi. Öte yandan bu işbirliği neticesinde Kızıltepe ilçemizde muhtarlarımızın en iyi fiziki ortamlarda hizmet vermesini sağlayacak muhtarlar ofisini de hizmete açtık. İşbirliğimiz ile güzel çalışmalar devam edecek” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın