Sağlık Spor Kadın Hentbol Takımına övgü

  • Haberin Tarihi: 21 Aralık 2018
  • Bu haber 565 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sağlık Spor Kadın  Hentbol Takımına övgü

Mardin’de inceleme ve değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Mardin 1947 Saplıkspor Kadın Hentbol Takımını, gösterdiği başarıdan dolayı tebrik etti.
Mardin’de Halk Eğitim Merkezinde düzenlen “Beslenme Dostu Okul” Programına katılan ardından, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa ve Şırnak İl Sağlık Müdürleri ile Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanları ile Erdoba Elagance otelde değerlendirme toplantısı gerçekleştiren, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Türkiye Kadın Hentbol 1.lig’inde oynayan, Mardin 1947 Sağlık spor Kadın Hentbol Takımı sporcu ve yöneticileri görüşerek, Lig’de gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik edip başarılar diledi.
Mardin 1947 Sağlıkspor Kulüp Başkanı Mehmet Çelik, Başkan Yardımcısı Mehmet Pekince, Teknik Direktör Metin Direkçi ve Kadın Hentbol Takım sporcuları ile görüşen Sağlık Bakan Yardımcısı Alp Meşe’ye kulüp başkanı Mehmet Çelik bilgi verdi. Çelik, kurdukları bölgenin ilk kadın hentbol takımının geçen yıl 1.Türkiye lig’ine çıkmaya başardığını, bu yılda süper lige doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.
Çelik, “Mardin 1947 Sağlık Spor Kulübü, Mardin?e atanan sağlık çalışanlarının, spor aktiviteleri ile zaman geçirmeleri için kuruldu. Geçen yıl bayanlar arası voleybol turnuvası düzenledik 150 sağlık çalışan kadın katıldı. Sağlık kurumları arasında futbol turnuvaları düzeliyoruz. Her yıl ilgi artıyor. Amacımız sağlık çalışanlarının boş zamanlarını spor yaparak değerlendirme-lerini sağlamaktır. Kısa sürede, Judo, Hentbol ve atletizm de başarılar elde edildi. Bölgenin ilk kadın hentbol takımı kısa sürede büyük başarılar elde etti. Türkiye 1.lig’inde başarı merdivenlerini emin adımlarla çıkıyoruz. Hedefimiz süper lig“ dedi
Mardin 1947 Sağlıkspor Kulübü ve dolayısıyla Kadın Hentbol Takımının, sağlık müdürlüğünün ve sağlık bakanlığının takımı olduğunu söyleyen Çelik “Yönetimde sağlık çalışanı olmayan tek kişi benim. Yöneticilerin hepsi sağlık çalışanı. Her gittiğimiz ilde sağlık müdürlükleri tarafından ilgiyle karşılanıyoruz. Mardin 1947 Saplıkspor Kadın Hentbol Takımının sağlık bakanlığınca rol model olarak benimsenmesini ve desteklenmesini bekliyoruz“ dedi
Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımının başarılı bir çıkış yaptığını bildiğini söyledi.
Bakan Yardımcısı Alp Meşe “Türkiye 1.lig?indeki başarılarınızı duydum. Tebrik ediyorum. Sevindirici bir durum. Sizi Bakanlığa da bekliyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum “ dedi.
Kulüp Başkanı Çelik, Bakan Yardımcısı Alp Meşe’ye, Sağlıkspor Forması, atkı ve flamasını hediye etti. Bakan Yardımcısı Alp Meşe, takım yönetici ve sporcuları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın