“Sanat Akademisi ilimizin sanat geleceğine ışık tutacak”

  • Haberin Tarihi: 28 Aralık 2018
  • Bu haber 320 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Sanat Akademisi  ilimizin sanat geleceğine  ışık tutacak”

Mardin Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını hızlandırdığı Sanat Akademisi yakın zamanda açılıyor.
Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde her yönüyle yaptığı çalışmalar ile takdir kazanıyor. Yaşanılabilir bir Mardin hedefiyle gece gündüz demeden çalışan Büyükşehir Belediyesi sanatın da en güzel yerlerde olması için çaba veriyor. Bu bağlamda daha önce hizmete açılan ve başarıyla yoluna devam eden konservatuvarın, yanı sıra yakın zamanda inşaatı sona erecek sanat akademisi önemli bir yer tutuyor.
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman sanat akademisi binasının son durumuyla ilgili incelemelerde bulundu. Yaman’a daire başkanları ve il müdürleri eşlik etti.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Şehrimizde güzel gelişmeler devam ediyor. Mardinli hemşehrilerimizin hak ettiği hizmetleri alması için başladığımız çalışmalarda birçok konuda önemli işler yaptık. Vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayan bir yapıda her alanda projelerimiz hayata geçmekte ve devam etmektedir. Dikkate aldığımız konulardan birisi ise sanatın ilimizde en iyi yerlere gelmesidir. Bu nedenle sanat akademisi projesini hayata geçirdik. Şu an bitmek üzere olan binamız sanat için önemli yerlerden birisi olacak”
Yaman, “Akademimizin inşaatının sonuna gelindi. Çalışmaların çok kısa sonra bitecek ve hizmete açılacak. Bilindiği üzere daha önce konservatuarımızı hayata geçirmiştik. Burada sanat adına önemli işler yapıldı ve yapılıyor. Şimdi ise akademimizin bitirilmesi ile sanatta daha iyi yerlere geleceğiz. Özellikle yerel potansiyelimiz akademimiz sayesinde ortaya çıkacak” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın