Beni reis yapın

  • Haberin Tarihi: 10 Ocak 2019
  • Bu haber 3877 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Hep reis olmayı istemişimdir. Hatta üniversitede talebeyken bile reis istiyordum fikirdaşlarım bunun fikre uygun olmadığını belirterek beni sevdadan vazgeçirdiler.  Düşünsenize “Sait Reis” kulağa ne hoş geliyor. Böyle uzun pardösüler giyecektim. Japon topuk bir kunduram olacaktı. Burnum kadar da bir yüzüğün olacaktı, yüzüğün üzerine de bilmediğim Uygur alfabesiyle “reis” yazdıracaktım.  Ne havalı olurdu.  “Kim geldi?” sorusunu “Sait Reis” diyeceklerdi ne güzel. Hayali bile kulaklarımı ve kibrimi kıdıklıyor.

Tam bunu düşlerken bir de ne göreyim Mardin Ak Parti ilçe teşkilatı Artuklu ilçesine reis adayı bulamamış. Koca Mardin’de (gerçi Mardin küçük ama olsun en azından adı büyük) bir reis adayı bulamadılar. Daha geçen sene en az 20 aday adayını ben bizzat tanıyorum ama her ne hikmetse hiçbiri aday ilan edilmedi.

İşte bu da benim, hatta daha çok sizin aradığınız fırsat. Az ve öz söyleyeceğim “beni reis yapın”.

Allah’ıma sizi benden öncekilerden daha pişman etmeyeceğim. Sayemde Mardin güllük-gülistanlık olacak. Tüm yolları hatta siz isterseniz sokakları bile öncelikle yaz kış yıkattıracağım. Hatta sokaklar o kadar temiz olacak ki sokağa ve işe insan çorapsız ve ayakkabısız gidecek. İşte bunlar benim hayalimdeki vaatler.

Sadece hayallerim için değil Mardin’in istikbali için verilecek yanlış bir kararın bile kararsızlıktan daha iyi olduğu içindir.Çünkü seçime bu kadar kısa surede Ak Partinin Artuklu ilçesini alması giderek zorlaşıyor. Sanki görünmez bir el bu defa da ilçenin Ak Parti tarafından kazanılmasını istemiyor. Ve bana göre bu kararsızlık da bu görünmez ele hizmet ediyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın