Düşün yakamızdan…

  • Haberin Tarihi: 10 Ocak 2019
  • Bu haber 120 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

 

Yıllardır biz Müslümanlara karşı beslenen kinin son dozajına vardığımız şu günlerin de geçeceği umudu bir nebze bizi rahatlatıyor. Rahmeten lilalemin olarak gönderilen Resulullah’ın ümmetine bu kadar vahşice saldırılar neden? Bu tahammülsüzlük neyin başlangıç veya sonucu?
Neden inancından dolayı bir insana tahammül edimiyor. Özgürlükten bahsedenler nerdesiniz? Sizden olmayana özgürlüğü çok mu görüyorsunuz. Başkası olunca yüzünüzü neden başka bir tarafa çeviriyorsunuz? Sizi de bizi de Allah yarattı unuttuysanız hatırlatayım dedim.
Hiç kimsenin kimseye bir üstünlüğü yok. Herkes ama herkes eşittir. Ve eşit haklara sahiptir. Bize tahammülünüz yoksa siz terkedin burayı. Bu ülke sizin gibilerin değil. Kanlarıyla bedel veren dedelerin torunlarınındır.
Biz size nasıl tahammül ediyorsak sizde bize tahammül edeceksiniz. Tesettür dinimizin bir emri ve bizim kırmızı çizgimizdir. Bu değerlere uzanan dil lal, uzanan eller kurumaya mahkumdur.
Bu ülke manevi değerler sayesinde bu günlere gelmeyi başarmıştır. Yoksa siz akşamdan kalma şarhoş beyinlerin naralarıyla değil…
Ezandan rahatsızsınız, Kur’an’dan rahatsızsınız, tesettürden rahatsız, Namazdan rahatsız, Müslümanlardan rahatsız….bu ne ruh hali? Ne turşu ne lahana. Rahatsız olmadığınız bir şey varmı?
İyi de öldüğünüzde neden camilerimize geliyorsunuz? Neden imamlarımız sizi yıkıyor? Neden cenaze namazınızı biz kılıyoruz?
Bu ruh halinizle bizi yıldıracağınızı mı zannediyorsunuz? inancımızdan asla vazgeçmeyecek, taviz vermemek için gereken çabayı göstermek boynumuzun borcudur.
Yürekliyseniz özgürlük dediğiniz şeyi neden söz konusu İslam ve Müslümanlar olunca görmemezlikten geliyorsunuz. Özgürlük ise herkese özgürlük. Değilse bırakın da biz nasıl inanıyorsak böyle yaşayalım. Size karışan yok zaten. İyi ki hesap günü var. O gün gelince herkes nasibine düşeni alacak. Allah; ona hakkıyla iman edenler ile beraber olacaktır.
Dine olan kininiz gözlerinizi de kalplerinizi de köreltmiş. Bu dünya hepimize yeter de artar. Herkese yetecek kadar rızık da var. Sizi de bizi de yaratan Allah’tır. Sizi anlamak zor.
Herkesin inancını özgürce samimice yaşaması hayalimiz….
Bunu tesis etmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olmalı herkes.
Bizim gibi düşünmeyebilirsiniz lakin bize saygı duymak zorundasınız ki biz de size saygı duyalım.
Hiçbir güç bizi inancımızdan vazgeçiremeyecektir. Bu böyle biline. Bizim derdimiz insanlığı kuşatacak sevgi dolu yürekler yetiştirmektir. Gönülleri fetheden Muhammedin (a.s) ümmeti olmaktan dolayı iftihar duyuyoruz. İnsanlığa yön veren islam dünyaya esenlik getirdi.
Barışsa şimdi
Özgürlükse şimdi
Saygıysa şimdi
Zaman kaybetmeden.
Selam ve dua ile…

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın