MÜSİAD’ta Mehmet İleri Dönemi

  • Haberin Tarihi: 14 Ocak 2019
  • Bu haber 467 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MÜSİAD’ta Mehmet İleri Dönemi

Müsiad Mardin 7’nci olağan kogresi Ak parti genel başkan Yardımcısı Mahir Ünal katılımı ile yapıldı.
Kongreye Mardin Valisi ve Büyükşehir belediyesi başkanı Mustafa Yaman, Ak parti Mardin milletvekili Cengiz Demirkaya, Artuklu ilçe kaymakamı ve Belediye başkanı Şakir Öner Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Ak parti il başkanı Faruk Kılıç, Artuklu belediyesi başkan adayı Abdulkadir Tutaşı Müsiad başkanı Nurettin Kasap ve yönetim kurulu ile Müsiad yönetiminde kayıtlı iş adamları, sanayiciler ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri katıldı.
Mardin Valisi ve Büyükşehir belediyesi başkanı Mustafa Yaman Müsiad her zaman çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirterek son günlerde Mardin ve ilçelerinde huzurun ve güvenin karşılanması şehre akın eden yerli yabancı turistlerin ikametgahlarını şimdiden seçilecek yeni belediye başkanları ile konuyu masaya yatırarak gerekli tedbirlerimizi almak zorunda olduklarını belirtti.
Ak parti Genel başkan Yardımcısı Mahir Ünal yaptığı konuşmasında ise, “Müsiad her zaman takdirle karşılaştığımız bir kurumdur. Özellikle ülkenin en çok ihtiyacımız olduğu dönemlerde her zaman yanımızda gördük ve özellikle 15 Temmuz olaylarında. Bugün ülkenin önemli konumlarından birisi olan Ekonomik konularında bizlere her zaman yaptıkları girişim çalışmalarını yine görevlerini en iyi bir şekilde yapıp omuz,omuza girerek fitne ve fesatçıların önlerine geçerek yanlışlıkları önlemişlerdir. Müsiad 17 yıldır taşıdığı kimliği gece, gündüz durmaksızın çalışan ve gelişen bir kurumdur” dedi. Mardin Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Vejdi Kahraman ise yaptığı konuşmasında Müsiad çalışmasını yakınan takip ettikleri bu çalışmaları yeni seçilecek olan arkadaşların aynı tempo ile devam edebilecekleri kendilerine düşen her türlü göreve üstlendiklerini belirtti.
Müsiaüt Genel merkezinden gelen konuşmacılar ise şöyle belirttiler
MÜSİAD Danışmanlık Sektör Kurulu 567 üyesi ve binlerce çalışanı ile sektöre yön veriyor .sektör kurulunun, ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit edip çözüm önerileri geliştirerek, faaliyetlerini bu doğrultuda gerçekleştirdiğini burada anti prantez içinde aktarıyorum.
“Türkiye genelinde 567 üye işletmemiz ve binlerce çalışanımız ile Türkiye’nin kalkınması adına; ortak hayaller ve hedefler doğrultusunda durmadan çalışan, daima ilerleyen öncü bir yapıyız.”Yönetim danışmanlığına yönelik standartları ve sertifikasyon kurallarını oluşturacak ve denetlemeyi yapacak düzenleyici bir otoritenin olmaması ve konu ile ilgili yetkilendirilmiş kuruluşların bulunmaması, sektörün en önemli sorunu olarak öne çıkmaktadır.
Sertifikasyon sisteminin devreye girmesinden sonra, danışmanlık firmalarının yerel, ulusal ve uluslararası deneyim ve hizmet süresi kriterlerine göre mesleki gelişiminin izlenmesine ve denetlenmesine yönelik bir sistemin geliştirilmesi gerekmektedir.Konuşmacılardan sonra tek liste ile Müsiad Mardin Yeni yönetim kurulu şu isimlerden belirlendi.
Başkan Mehmet İleri,Yönetim kurulu üyeleri Ömer Aydoğan, Mehmet Emin Güneş,Feyzullah Has,Bülent Tekin,Abdulvahap Akbağ, Durallah Demirkaya, Lokman Çakmak, Zübeyir Bulut, Nezir Bayverdi
Müsiad Mardin Şubesi Yönetim kurulu yedek üyeleri: Nurallah Kılıç, Hasan Demir,Vahap Alma, Murat Parlak, Abdurrahim Altay
Müsiad Mardin Şubesi Denetleme Kurulu üyeleri Ali Osman Kılıç, Mehmet Veysi Bora, İbrahim Yılmaz
Konuşma ve öğle yemeğinden sonra aile fotoğrafları çekerek toplantı son buldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın