Abooooo

 • Haberin Tarihi: 16 Ocak 2019
 • Bu haber 2192 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Evet, aynen böyle,  diyebileceğim tek söz varsa o da “Aboooo”.  AK Partinin Mardin Artuklu ilçesi Belediye başkanı adayı olarak Abdulkadir Tutaşı’nı tercih etmesi Mardin’in hem ilçe ve hem de il teşkilatlarını şaşkına çevirdi.

Çünkü böyle bir şeyi beklemiyorlardı. Abdulkadir Tutaşı’nın bir ay önce nasıl aday olabileceği tartışılırken, hatta kimileri Mardin’de ondan başka adayın olup olmadığını sorgularken bir anda Abdulkadir Tutaşı’nın adını duyduklarında “Abooo”  demekten kendilerini alamadılar.

Sanki Aboo dışında kimse yok mu diye soranlara verdiğim cevabı şimdi ben yazayım siz okuyun; Evet Abdulkadir Tutaşı’nın dışında uygun başka aday yok.  Çünkü Abooo aslında çoktan ununu elemiş, eleğini duvara asmış biri. Ne paraya, ne unvana ne de torpile ihtiyacı var ve ancak böyle biri iyi bir takımla Mardin’i adam edebilir.  Bu anlamda kronikleşen sorunları düzeltmesi zaman alsa da bir dönem kısmen de olsa ona yeter.

Ama bu arada madalyonun diğer yüzüne de bakmak gerekir. Daha evvel Aboo’yu sorgulayanlar bu defa öz eleştirilerini yapmaları gerekir. Niçin tercih edilmediklerini sorgulamaları gerekir. Çünkü onlarca adayın arasından hiç şansının olmadığı iddia edilen birinin Ankara tarafından tercih edilmesi Aboo’nun muhakkak önemli bir özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Ve bana göre bu özelliği onun başkanlık yaptığı dönem onun patron ve müdürlerden çok işçilerin arasına karışabilme özelliğidir. Zaten bu dönem de böyle birine ihtiyaç var çünkü işçilerden ve çalışanlardan uzaklaşmış bir belediye Abooo gibi biriyle tekrar yakınlaşabilir.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Ferhat
  16 Ocak 2019 09:32

  Dehşetle okudum:
  “Sanki Aboo dışında kimse yok mu diye soranlara verdiğim cevabı şimdi ben yazayım siz okuyun; Evet Abdulkadir Tutaşı’nın dışında uygun başka aday yok. Çünkü Abooo aslında çoktan ununu elemiş, eleğini duvara asmış biri. Ne paraya, ne unvana ne de torpile ihtiyacı var ve ancak böyle biri iyi bir takımla Mardin’i adam edebilir. Bu anlamda kronikleşen sorunları düzeltmesi zaman alsa da bir dönem kısmen de olsa ona yeter.”
  Siz buna inanıyor musunuz, gerçekten… Siz kaç yıldır Mardinlisiniz, acaba? Abooooooooooo, buna inanacak saf insanlarımız varmış.

Bir Yorum Yazın