İtfaiye’den başarılı işler

  • Haberin Tarihi: 16 Ocak 2019
  • Bu haber 135 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İtfaiye’den başarılı işler

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Daire Başkanlığı, 2018 yılında 2 bin 545 adet yangına müdahale ederek, 78 adet kurtarma ve 211 adet kazada etkin ve başarılı bir çalışmada bulundu.
Sürekli eğitimler ve gelişen teknolojilere ayak uydurmasıyla daha nitelikli ve başarılı olan Büyükşehir Belediyesi, yangınlara ve kazalara müdahalede gözle görülen bir başarı sağladı. 2018 yılında 2 bin 545 adet yangına müdahale edildi. Bunun yanında 78 adet kurtarma ve 211 adet kazada etkin ve başarılı bir çalışma sergilendi. Ayrıca hayvan kurtarma çalışmalarından su nakillerine kadar birçok konuda da etkin bir şekilde çalışıldı. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde yangınla mücadelede en aktif rolü üstlenen Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ni göreve geldiğimizde hızlı bir şekilde yeniledik. Personelimizi günün teknolojik gelişmelerine vakıf olan bir duruma getirdik. Öte yandan ekipmanlarımızı da yenileyerek yangın ve kaza gibi olaylara müdahale edilmesini daha etkin kıldık. Öte yandan İtfaiye merkezimiz için yeni ve ihtiyaçlara cevap veren yeni binasına taşıdık. Kısa sürede itfaiyemizle başarılı işler yaptık”
Yaman, “Biz özelikle itfaiye personelimizin en iyi hale gelmesini istiyoruz. Yangınlara ve kazalara müdahalede başarı oranlarını en üst seviyeye çıkarmak için çaba veriyoruz. Bu nedenle eğitimlerimize ara vermeden devam edeceğiz. Bu konuda gerekli teknolojiyi ise takip ederek itfaiyemize sürekli güncel tutacağız. Öte yandan okullarımızda eğitimler vererek öğrencilerimizin de bilgilenme-sini önemsedik. Resmi kurum-larımızda da sürekli tatbikatlar yaparak olası yangınlarda yapılması gerekenleri en güzel şekilde anlattık. Biz bu konuda hassasiyetle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın