Kabala Halkı Sitemkar

  • Haberin Tarihi: 17 Ocak 2019
  • Bu haber 519 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kabala Halkı Sitemkar

 

Mardin’in Kabala Mahallesi sakinleri bir düğün salonunda istişare toplantısı gerçekleştirerek 31 mart seçimleri öncesi sitemlerini dile getirdi.
Mahallenin İleri gelen kanaat önderleri ve işadamlarından oluşan Ferhan Bozkuş, Ferah Kaya ve Şakir Nuhoğlu birer konuşma yaptı.
Konuşmacılar genel anlamda devletçi ve milliyetçi olduklarını geçmişten bu yana Ak Partiye destek olduklarını, yapılan toplantının farklı yerlere çekilmemesi gerektiğini dile getirirken sitemleri ve şikayetlerini dile getirdiler.
Soğuk ve karlı havaya rağmen düğün salonunu dolduran Kabala halkı sakinleri konuşmaları alkışlar ile karşıladı.
Sahneye ilk çıkan Ferhan Bozkuş, konum olarak Mardin ve Yeşilli ilçesi arasında kaldıklarını yapılan hizmetlerin Mardin’de olduğunu ve kendi mahallelerinden geçirilmesine rağmen Yeşilli ilçesine götürüldüğünü, Kabala mahallesinin ise bu hizmetlerden yararlanmadığını dile getirdi.
Bozkuş, başta doğal gazın hemen hemen Mardin’in tüm alanlarına hizmet olarak getirildiğini ama her nedense kabala bu hizmetten nasibini almamıştır. Mahallemizin kasıtlı bir şekilde geri bırakıldığını ve bu nedenle 31 mart 2019 seçimlerinde protesto olarak ‘’Beyaz Oy’’ kullanabileceklerini ifade etti.
Daha sonra sahneye çıkan Ferah Kaya Kabala halkının milliyetçi, devletçi, vatanını milletini seven, 2002’den bu yana Ak Partiyi desteklediğini söyledi. Kaya, bu toplantının hiç kimseye ve hiçbir oluşuma karşı yapılmadığını dile getirdi.
Kaya, mahalle olarak her daim Ak Partinin yanında olduk fakat hiçbir şekilde karşılığını alamadık. Yapılan her seçimde kabala halkı olarak bizde demokratik hakkımızı kullanarak aday oluyoruz ama şakşakçıların ve yalakalarının tezgahına takılıyoruz. Bizlere çamur ve karalama kampanyaları ile lekelenmeye çalışılıyoruz. Bizim duruşumuz nettir vatanını, milletini ve bayrağını seven bir halkız. Çevre illerde Ak Partiye %30, %40 oranında ak Partiye oy veren yerleşim yerlerinin aldıkları hizmetlere bakıyorum, %80, 90 destek veren kabala halkına mahallesine hiçbir hizmet yapılmıyor. Ben bir Ak Parti evladı olarak söylüyorum ben bu partide her yerinde görev yapan biri olarak yalancılara sesimizi çıkarmayalım mı, sessiz mi kalalım? Bunlar çalsınlar biz göz mü yumalım? Biz bu toplantıyı Ak Parti genel başkanı başta olmak üzere her kademesinin zarar göreceğini düşündüğümüz için yapıyoruz. Yerel seçimlerde seçilen Artuklu adayının sağlıklı hizmet etmeyeceğine yönelik endişelerimiz var. Adalet ve Kalkınma Partisi her zaman adaletli davranmıştır ve biz bu ilenin bir parçasıyız. Genel merkezimiz ve kıymetli teşkilat başkanımıza, il başkanımıza çağrımız kabalanın sesini duymalarıdır. Eğer teşkilatımız sesimizi duymasa, sıkıntılarımızı duymasa kabala halkının demokratik iradesini kullanacaktır. Geç kalınmış bir şey yoktur diye konuştu.
Son olarak sahneye çıkan İş adamı Şakir Nuhoğlu, Ben bu sene aday olmadım başvuru yapmadım, kabala halkından başka arkadaşlarımız var kendilerinin değerlendirilmesini istedim. Başta İl başkanımız, Büyükşehir belediyesi başkan adayımız ve genel merkezden bir başkan yardımcısı ısrarla aday olmamı istediler. Bu göreve hazır olmadığımı belirttiğim halde ısrarla adıma dosya açıldı son saate kadar yüzde 80,90 benim aday olarak seçildiğim söylendi. Son dakikada ne olduysa bunun tersi oldu ve bu beni rahatsız etti. Bütün kabala halkı devletçi ve milliyetçidir. Cumhurbaşkanımızı da fazlasıyla seviyoruz. Ama buradaki yönetim bizlere rahatsızlık veriyor. Bizler 31 Mart seçimlerinde sahip çıkılmadığı taktirde ‘’Beyaz Oy’’ kullanacağımızı belirtmek istiyoruz diye konuştu.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın