Öğrencilerin karne heyecanı

  • Haberin Tarihi: 18 Ocak 2019
  • Bu haber 367 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Öğrencilerin karne heyecanı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönem sonu münasebetiyle karne dağıttı.

Mardin’de okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler bugün karne alarak 2 hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi. Anaokulu ve ilkokul öğrencileri, süslü karneleri ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen hediyeleriyle karne heyecanı yaşadı.

Abdulkadir Tutaşı İlköğretim Okulunda düzenlenen törene Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, daire başkanları, kurum müdürleri, veli ve öğrenciler katıldı.

Sınıfları gezen Yaman, Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere hazırlamış olduğu hediyelerle birlikte öğrencilere karnelerini dağıttı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman, veli ve öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Mardin’de 250 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi
Karnelerini alan öğrencilerin çok mutlu olduğunu dile getiren Yaman, “250 bin öğrencimiz ve 12 bin öğretmenimiz bugün itibariyle yarıyıl tatiline girmiş durumdalar. Öğrencilere ödev verilmedi. Bundan dolayı öğrenciler hem ikinci dönem için dinlenme ve hazırlık dönemi geçirecekler hem de yakınlarını görecekler, oyunlar oynayacaklar”

“Öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller”
Yaman, “Bizde Mardin Valili ve Büyükşehir Belediyesi olarak yavrularımızı farklı aktiviteler ile eğlendirmek istiyoruz. Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu senede buz pateni oluşturduk. İnşallah bugün açılış töreni olacak. Yavrularımıza, gençlerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. İyi eğlensinler, dinlensinler ikinci döneme daha başarılı girsinler” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın