Korucular Yemin Ederek Göreve Başladı

  • Haberin Tarihi: 7 Şubat 2019
  • Bu haber 376 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Korucular Yemin Ederek Göreve Başladı

Artuklu İlçe Jandarma Komutanlığı emrine alınan 17 köy korucusu için yemin töreni düzenlendi.
Mardin’in Artuklu İlçe Jandarma Komutanlığı emrine atanan 17 köy korucusu, İl Jandarma Komutanlığı salonunda yemin ederek görevlerine başladı. Düzenlenen yemin törenine İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Artuklu ile kaymakamı ve belediye başkan vekili Şakir Öner Öztürk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Gökhan Tufan, ilçe jandarmada görevli subay ve astsubaylar ile korucuların aileleri katıldı.
İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Gökhan Tufan, Artuklu ilçesi ve mahallelerinde emniyet ve asayişi sağlamak amacıyla alınan 17 köy korucusunun iki haftalık hazırlayıcı zorunlu eğitimlerini başarı ile tamamladıklarını söyledi. Binbaşı Tufan, “Miletlimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde, misafirlerimizin ve yakınlarınızın huzurunda silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek, gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine and içeceksiniz. Koruculuğunuz süresince bu kutsal hizmeti en iyi şekilde yerine getirecek ve sizden sonraki koruculara gururla ve onurla devredeceksiniz. Kanun ve nizamı doğruluğu ve dürüstlüğü, hak ve adaleti daima rehber edineceğinizden ve yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
Göreve yeni atanan 17 köy korucusu omuz omuza vererek ellerini silahların üzerine koyarak etti. Köy korucuları adan konuşan Bedii Çokaz, göreve yeni başlayan köy korucularının hayatlarının en önemli günlerinden birini yaşadıklarını söyledi. Çokaz, ?”Çağdaş ve Laik Türkiye Cumhuriyetinin her türlü iç ve dış tehdide karşı savunmasında vatan için gerekirse canımızı seve seve edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Emniyet ve asayişin sağlanmasında binlerce yıllık mazisi olan Türk Jandarması ile birlikte, omuz omuza bir bütün olarak bu kutlu mücadeleyim verirken halkımızın huzur ve güvenliği için her daim katkıda bulunacağız” dedi.
Komutanlar, korucular ve aileleri kokteylde bir araya gelerek sohbet etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın