Şarkıcı Murat Kurşun Babasını Evlendirdi

  • Haberin Tarihi: 9 Şubat 2019
  • Bu haber 289 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şarkıcı Murat Kurşun  Babasını Evlendirdi

Mardinli ses sanatçısı Murat Kurşun babasının düğününde, türkü söyledi, halay çekip çiftetelli oynadı.
Şarkıcı Murat Kurşun, annesinin vefatından 14 yıl sonra yıllardır yalnız olan babasına Fas´tan gelin aldı.
Babasının düğününde şarkılar söyleyip birlikte halay çeken Murat Kurşun ¨Her şey babamın mutluluğu için yaptık. Ölen ile ölünmez, hayat devam ediyor” dedi.
Fas´ta adet olduğu için başlık parasıyla babasına gelin alan Kurşun ¨Hiç önemli değil. Babam mutlu olsun yeter¨ dedi.
Fantezi müziğin sevilen ismi Murat Kurşun, bu kez kendisi için çok özel ve farklı bir düğünde sahne aldı. Kurşun, her evlada nasip olmayacak bir sürece vesile olup babasını evlendirdi ve düğünde şarkılarını onlar için söyledi. Şarkıcı babası için yaklaşık bir yıldır aradığı gelini Fas´tan buldu.
Murat Kurşun, 62 yaşındaki babası Abdulmuttalip Kurşun´u görücü usulüyle Faslı Naime Çağret ile Mardin´deki Erdoba Elegance Otel´de düzenlenen bir düğün töreniyle evlendirdi.
Mardin´deki akrabalarının da hazır bulunduğu düğün töreninde konuşan Murat Kurşun ¨Biz anneciğimi yaklaşık 14 yıl önce kaybettik.
Babam o zamandan beri yalnızdı. Kız kardeşim babamın evlendirilmesi önce sıcak bakmadı ancak sonra ikna oldu. Kardeşlerim ile birlikte karar verip babamızın daha mutlu ve huzurlu olması için evlendirdik¨ dedi.
BABAMIN ÇÖPÇATANI OLDUM
Babasının Faslı hayat arkadaşını bizzat kendisinin bulduğunu anlatan Kurşun ¨Balıkesir´deki komşumun kuzeni olan Naime Hanım´ın fotoğrafını bana gösterdiler. Ben de babama gönderdim, o da beğendi ve gidip Balıkesir´den gelinimizi aldık. Babamızın mutluluğu bizim mutluluğumuz. Babamın çöpçatanı da oldum, kısmet…¨diye konuştu.

BAŞLIK PARASINI ÖDEDİ
Fas´ta adet olduğu için gelini başlık parasıyla aldıklarını da belirten Kurşun ¨Hiç önemli değil. Babam mutlu olsun yeter. Bir babamız var başımla beraber mutluluğu için her şeyi yaparım. Mevlidimizi de okuttuk, Allah mutlu etsin inşallah¨ dedi.
Geçen yıl ‘Türkiye´de en fazla düğünde sahne alan solist´ unvanını taşıyan Murat Kurşun, bu düğünde şarkılarını babası için söyledi. Babası için oyun oymadı ve babası için Mardin ünlü Reyhani oyununu sergiledi .
Davullu, zurnalı oyunları sergileyen gelin, damat gelen misafirler” Allah mutlu etsin” şeklinde duygularını dile getirdi.
Oyuna zorla sahneye getirilen damat Abdulmutalip Kurşun sonradan oyunlara alışarak sahneden inmek istemedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın