“İhale kavgası”na ilişkin davada karar

  • Haberin Tarihi: 11 Şubat 2019
  • Bu haber 188 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“İhale kavgası”na ilişkin  davada karar

Mardin’de 4 yıl önce ihale öncesi bir kişinin ölümü, 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavgayla ilgili güvenlik gerekçesiyle Gaziantep’te görülen davada 3 sanık, 28 yıl 4’er ay hapis cezasına çarptırıldı.
Gaziantep 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanıklar İbrahim, ağabeyi Abdulkadir ve yeğeni Süleyman S. ve avukatları katıldı.
Sanık İbrahim S., önceki savunmalarını tekrarlayarak, “Biz bu olayda haklı durumdayız. Biz onlara haksızlık etmedik, onlar bizi mağdur ettiler. Biz hiç kimseye ateş etmedik. Yolumuzu onlar kesti ve bize ateş ettiler. Ben sadece ihale teklif zarfını vermeye gitmiştim. Bizi darbettiler. Biz sadece kendimizi korumak istedik.” diye konuştu.
Sanıklar Abdulkadir ile oğlu Süleyman S. da suçsuz olduklarını savunarak, beraat talebinde bulundu.
Duruşma savcısı, 16 Nisan 2015’te Mardin Artuklu Üniversitesindeki yemekhane ve kafeterya binası yapım işinin ihalesine katılan İbrahim S. ile Murat Aktaş arasında tartışma çıktığını, S. çağırması üzerine Abdulkadir ile oğlu Süleyman S. biri ruhsatsız 3 tabanca ve bir av tüfeğiyle olay yerine geldiğini ve çıkan silahlı çatışmada Aktaş’ın hayatını kaybettiği, 4 kişinin yaralandığını belirterek, sanıkların “kasten öldürme” ve “kasten yaralama” suçlarından cezalandırılmalarını talep etti.
Mahkeme heyeti, sanıklara “kasten öldürme” ve “kasten yaralama” suçlarından 28 yıl 4’er ay hapis cezası vererek, tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın