“İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı” kapanış programı Mardin’de

  • Haberin Tarihi: 12 Şubat 2019
  • Bu haber 157 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı” kapanış programı Mardin’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen İkinci 100 Günlük eylem planı kapsamında hazırlanan, “İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı” kapanış programı Mardin’de gerçekleştirilecek.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığınca yürütülecek çalıştaya, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra,  Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet Erdal, Daire Başkanı Dr. Yakup Güzel, Ticaret Uzmanı Doğu Canoğlu, Ticaret Uzmanı Kadir Yılmaz, Ticaret Denetmen Yrd. Hakan Mıhçıoğlu, 30 Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanları ile İl Ticaret Müdürleri katılım sağlanması bekleniyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,  “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen İkinci 100 Günlük eylem planı kapsamında hazırlanan, “İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı” kapanış programı Mardin’de gerçekleştirilecek. Zabıta Daire Başkanlığı’nın ev sahipliğindeki programda tüketici haklarının korunması ve geliştirilmesi için yapılması gerekenler masaya yatırılacak”

Yaman, “Ticarî faaliyetlerin kontrolünde de görev üstelenen zabıtaların yeni mevzuat hakkında bilgilendirilmesi yönünde çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği çalıştayla, uzmanları ağırlayacak, personeleri tüketici hakları konusunda bilgilendirecek. Özellikle son dönemlerde ülke gündemini belirleyen fiyat etiketleri, indirimli satışlar, satıştan kaçınma, haksız fiyat artışı gibi konularla ilgili sunumlar yapılacak ve bilgi alışverişinde bulunulacak” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın