Kurum amirlerine zararlı alışkanlıklar toplantısı

  • Haberin Tarihi: 13 Şubat 2019
  • Bu haber 165 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kurum amirlerine zararlı  alışkanlıklar toplantısı

Mardin Valiliği’nin daveti üzerine Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen sunumda Vali Mustafa Yaman, ilçe kaymakamları ve tüm kurum amirleri hazır bulundu.
Mardin Valiliği’nin zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklar konulu toplantısına katılan Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu tüm katılımcılara bağımlılık yapıcı madde ve davranışlar ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

“Bağımlılıklar konusunda devletin işbirliği yapması önemli bir gelişmedir”
Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu toplantıda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:
“Yeşilay Türkiye’nin hatta dünyanın en eski ve saygın sivil toplum kuruluşlarından biridir. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin tüm illerinde ve Dünya’nın birçok ülkesinde bağımlılıklar ile ilgili faaliyetler yapmaktadır. Biz de, Mardin Şubesi olarak İlimizde önemli çalışmalar yapmaktayız. Devletin böyle toplantılar yapması hususunda gösterdiği hassasiyet bizi mutlu etmektedir. Çünkü bağımlılıklar gerçekten böyle bir işbirliği ile azaltılabilir. Devletin bu hassasiyeti devam ettirmesi arzumuzdur. Umarım bu işbirliği sonucunda toplumumuz daha rahat bir nefes alacaktır. Gençlerimiz bağımlılık denen bu illetten kurtulacaktır.”
Sununda geçen yıllarda şube olarak yaptıkları faaliyetleri ve bundan sonraki hedeflerini de dile getiren Günlüoğlu, “Yeşilay Danışma Merkezi’nin Mardin’de de açılacağını, bu hususta devletten de gerekli desteği beklediklerini, Vali Mustafa Yaman’ın bu konuda yaptığı katkıların önemli olduğunu, Mardin için hayırlı ve yararlı bir hizmet olacağını” belirtti.
Sunumun ardından toplantıda hazır bulunan kurum amirlerine Yeşilay tanıtım filmi izlettirildi, Yeşilay tanıtım broşürleri dağıtıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın