Karateye büyük ilgi

  • Haberin Tarihi: 15 Şubat 2019
  • Bu haber 495 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Karateye büyük ilgi

Mardin’de karate sporuna ilgi her geçen gün çoğalıyor.
Daha önceleri neredeyse yok denecek kadar az olan lisanslı sporcu sayısı, Mardin Valiliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucu salon sayının artması, ayrıca uzman eğitmenlerin çoğalmasıyla büyük artış gösterdi.
Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki salonlarda uzman eğitmenler nezaretinde haftanın 5 günü yapılan çalışmalar sayesinde Mardin, karate sporunda da ismini duyurmaya başladı.

“AMAÇ; GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRMEK”
Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, amaçlarının Mardin gençliğini kötü alışkanlıklardan ve terörden uzak tutup spora yönlendirmek olduğunu söyledi.
Karate sporuna gönül verenlerin, Artuklu Spor Salonu’nda karate eğitmeni Murat Kaya nezaretinde haftanın 5 günü küçük, yıldız ve gençlere dönük hazırlık çalışmaları yapıldığını belirten Hadi Çomaktekin, “Birçok spor dalında başarılı sporcular yetiştiriyoruz. Karate dalına büyük ilgi var. Küçükler, yıldızlar ve gençler olmak üzere 3 kategoride 200 dolayında sporcu eğitiyoruz. Gençlerimizi zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak geleceğe hazırlamayı amaçlıyoruz. Sporda başarı sağlayan çocuklar ve gençler okullarında derslerinde de başarılı oluyorlar. Küçük sporcularımızın aileleriyle spor salonlarına gelmeleri ayrı bir güç katıyor çalışmalarımıza. Önümüzdeki yıllarda müsabakalarda bölgede iddiamız ve hedeflerimiz büyük olacak” dedi.

KAYA: İLGİ ÇOK SEVİNDİRİCİ
Karate antrenörü Murat Kaya, karate sporuna gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Kısa zaman öncesine kadar, lisanslı karate sporcu sayısının il genelinde çok az olduğuna dikkat çeken Kaya, şimdi ise sadece kendi bünyelerinde 200 civarında lisanslı karateci olduğunu dile getirdi. Murat Kaya, yetişen sporcuların gelecek günlerde Mardin’e büyük başarılar kazandıracaklarına inandığını ifade ederek, “Küçük öğrencilerimizin karateye olan ilgisi, başarıda iddialarımızı güçlendiriyor. Bölgede karate alanında iyi dereceler alacağımıza inanıyorum. Bize bu imkânları sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür” diye konuştu.

AİLELERDEN DESTEK
Artuklu Spor Salonunda eğitim gören minik karatecilere ailelerinden de büyük destek geliyor. Özellikle küçükler kategorisinde eğitim gören karatecilerin aileleri, “Çocukların burada spor eğitimi görmesi bizi memnun ediyor. Herkes çocuğunu mutlaka bir spor dalına yönlendirmeli. Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü bir çok sportif dalda ücretsiz spor okulu açıyor, Devletin çocuklarımıza verdiği değer ve önemi değerlendirmek gerekir. Çocuklarımız sokaklarda oynayacaklarına spor yapsınlar, mutlu ve başarılı olsunlar.” diye konuştular.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın