27 yıl aradan sonra memleketi Mersin’den, Mardin’e tayin yaptırdı

  • Haberin Tarihi: 16 Şubat 2019
  • Bu haber 668 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
27 yıl aradan sonra memleketi  Mersin’den, Mardin’e tayin yaptırdı

Mardin Sağlık Okulunda 1988 yılında bir yıl eğitim gören ve ardından eğitimini Adana´da tamamlayan, Hemşire Hediye Nurcan Pınar, Türkiye´nin çeşitli illerinde görev yaptıktan sonra, öğrencilik yıllarında sevdalandığı Mardin´e gönüllü olarak tayin yaptırdı.
Mardin´de Meydanbaşında bulunan Sağlık Okulunda bir yıl eğitim gördükten sonra Adana´da eğitimini tamamlayan ve Türkiye´nin çeşitli bölgelerinde hemşire olarak görev yapan Hediye Nurcan Pınar, 27 yıl aradan sonra memleketi Mersin´den, Mardin´e tayin yaptırdı. Öğrencilik yıllarında Mardin´in tarihi dokusuna ve kültürel yapısına sevdalandığını belirten Nurcan Hemşire, memleketini bırakıp Mardin´e tayin isteyince çevresinin tepkisini çekiğini söyledi. Nurcan Hemşire “ 1988 yılında sağlık okulunda bir yıl eğitim gördüm. Ve Mardin´de görev yapmak içimde bir uhde kaldı. Türkiye´nin çeşitli yerlerinde görev yaptım. En son memleketim olan Mersin´e tayin yaptırdım. Mardin sevdası 27 hizmet yılımı geride bırakırken gönüllü olarak tayin istememe neden oldu. Ömerli ilçesi sakin bir ilçe. Aile hekimliğinde çalışıyorum. Tatil günlerinde Mardin´i geziyorum. Sakin ve yaşanılır bir şehir. Ben bu şehirde huzur buluyorum” dedi

Nurcan Hemşire her alanda kendini yetiştirmiş
Yaşamın çok yönlü bir mutluluk döngüsü olarak değerlendiren Hemşire Hediye Nurcan Pınar, tiyatro eğitimi aldıktan sonra, yaşam koçluğu ile aile ve boşanma danışmanlığı alanında uzmanlık derecesinde eğitim aldığını söyledi. Yaşamın belli bir çizgide tüketilmesinin, hayatın klasik bir çerçeveye sıkıştırılmaya çalışılmasının mutsuzluğu beraberinde etirdiğini ileri süren Nurcan Hemşire “İnsan dünyaya bir ker gelir. Sağlam bir inanca sahibim. Ömrün yalın, kısır, tekdüze ve kısır bir ortamda harcanması bana göre değil. Onun için farklı alanlarda insanlara yararlı olabileceğim, mutlu ederken mutlu olacağım işlerle uğraştım. Mesleğimin dışında aldığım eğitimler hayatımı kolaylaştırıyor” şeklinde konuştu.
Hemşire Nurcan Pınar, memleketi olan Mersin´den geldiği Ömerli İlçesinde, ilk günlerde zorlandığını, zaman içinde ilçeye alıştığını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın