Ömerli Devlet Hastanesi Sil Baştan

  • Haberin Tarihi: 16 Şubat 2019
  • Bu haber 1029 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ömerli Devlet Hastanesi Sil Baştan

Ömerli Devlet hastanesinin fiziki yapısı bir yılda yenilendi, modern cihazlarla donatıldı.
Ömerli devlet hastanesi Baştabibi Uz.Dr. Mehtap Bingül, Hastaneyi yenileyerek, hasta sevklerini asgari düzeye düşürdük.
Mardin´in Ömerli İlçesinde bulunan 15 hasta ve 7 gözlem olmak üzere 22 yataklı devlet hastanesi, günün şartlarına hizmet edecek hale getirildi. Hastane Baştabibi Uz. Dr. mehtap Bingül, hastanenin bir yıl önce sağlık ocağı hizmeti verirken, yeni düzenlemelerle bu gün günlük ortalama 150 hastaya hizmet verdiğini söyledi.
Hastanenin fiziksel yapısının yenilendiğini ifade eden Baştabip Uz. Dr. Mehtap Bingül, acil servisin ve dağınık olan çevre düzenlemesinin yanında, hastane iç donanımının modernize edilerek, yeni cihazlarla donatıldığını söyledi. Hastanede; Dahiliye ve Çocuk polikliniğinde ve acilde alanında uzman doktorların hastalara şifa dağıttığını kaydetti. Bingül .” Hastane bir önce nerdeyse sağlık ocağı düzeyinde hizmet veriyordu. Önce hastanenin acil ve çevre düzenlemesini yaptık. Sonra mevcut yapıyı bölmeler ve genişletmelerle günün şartlarına uygun hale getirdik. 15 yatak kapasitemiz var. Acil de de 7 gözlem odası mevcut. Odalarda, şehir hastaneleri gibi tıbbi cihazlarla donanımlıdır “dedi
Hasta sevki asgari düzeye indi
Modern tıbbi cihazlarla donatılan ilçe hastanesinde, 3 uzman, 6 pratisyen, 1 diş hekimi 20 hemşire 6 ebe,5 radyoloji teknikeri ve 4 laborantla hastane hizmeti, verdiklerini belirten Baştabip Bingül “Dahiliye ve Çocuk uzmanları en fazla ihtiyaç duyulan branşlar. Bunun yanında acil uzmanımın ve diş hekimimiz var. 6 pratisyen hekim ve yeterli bir yardımcı sağlık personeli ile ilçeye sağlık hizmeti veriyoruz. Mardin´e yakın oluşumuz bizim için avantaj. Acil durumlarda sevk edilen hastalar 12 dakika gibi kısa bir sürede Mardin Devlet Hastanesine hastayı yetiştiriyoruz. Hasta sevkinde geçen yıllara oranla düşüş var” şeklinde konuştu.
Evde bakım hizmetlerimiz var
Yeşilli ve Ömerli ilçelerinde evde hasta bakım hizmetlerini üstlendiklerini hatırlatana Uz. Dr. Mehtap Bingül, “ İki ilçede 200 dolayında vatandaşımıza evde bakım hizmetini 2 pratisyen ve 2 yardımcı sağlık personeli ile veriyoruz. Laboratuvarımızda her türlü tahlil yapılabiliyor. Röntgen cihazlarımız yenilendi. Ultrason cihazımız var. İlçedeki hasta potansiyeline cevap verecek büyüklükte ve donanımda bir hastanemiz oldu. 2019 yılında haftanın birkaç gününde hastanemize kadın doğum uzmanı görevlendirmesi yapılması konusunda talebimiz var. donatılması İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Saffet Yavuz ve ekibinin desteklerini alarak hastanemizi modernize ettik. Kendilerine teşekkür ediyorum. “ dedi.
Uz. Dr. Mehtap Bingül daha önce Ceylanpınar Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı ve Mardin Kadın Doğum Hastanesi Başhekimliği görevlerinde bulunmuştu.
Mardin Büyükşehir Belediyesinin Kayyuma geçmesi ile birlikte MBB Kadın ve Gençlik Merkezi Daire Başkanlığını ve Ömerli Devlet Hastanesi Başhekimlik görevini birlikte yürütüyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın