Öğrenciler, Kadın Hentbol Takımını bağrına bastı

  • Haberin Tarihi: 1 Mart 2019
  • Bu haber 770 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Öğrenciler, Kadın Hentbol  Takımını bağrına bastı

Mardin 1947 Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımı, Söğütlü İlkokulu öğrencileriyle maç yaptı, hentbol sporunun inceliklerini anlattı.
Midyat İlçesine Bağlı Söğütlü Mahalle İlkokulu Müdür ve öğrencileri, Mardin´deki salon sporlarının tutkunu haline geldi. 1. Lig´de mücadele eden Sağlık Spor Kadın Hentbol Takımının karşılaşmasını izlemek için Artuklu kapalı spor salonuna gelen Söğütlü İlkokulu Öğrencileri, sağlıkspor sporcularını köylerine davet etti. Sporcular öğrencilerin davetini yönetime bildirince, kulüp başkanı Mehmet Çelik, Başkan Yardımcısı Mehmet Pekince, Teknik Direktör Metin Direkçi ve sporcular Söğütlü İlkokuluna gitti.
Okul Müdürü Bedrettin Şahin, öğretmen ve öğrenciler, sağlıkspor yönetici ve sporcuların sevgi gösterilerle karşıladı.
Öğrencilerin sarmaş dolaş olduğu yönetici ve sporcular, iki sata kadar sohbet etti. Öğrenciler, hentbol sporu ile ilgili merak ettikleri konuları, kadın hentbolculara sordu. Sağlıkspor hentbol takımı sporcuları öğrencilerle salonda, hentbol gösterisi yaptı. Öğrenciler, hentbolcularla spor yaptı, sıra ile gol atma tekniklerini öğrendi.
Okul Müdürü Bedrettin Şahin, sağlıkspor ekibi için saçta yöresel börek ve içli köfte hazırlattı. Okulun spor salonunda köylü kadınların hazırladığı mahalli yemekleri çok beğenen sporcular, öğrencilerle keyifli vakit geçirdi.
Mardin Sağlıkspor Kulüp Başkanı Mehmet Çelik, Söğütlü İlkokulu öğrencilerinin davetlerini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Çelik “karşılaşmalarımızı izlemeye gelen öğrenciler takımı okullarına davet etti. Sosyal medya paylaşımı ile davetlerini tekrarladılar.
Öğrencileri kırmadık, Söğütlü´ye gittik. İyi ki gitmişiz. Karşılıklı çok mutlu olduk. Sevgi yumağı oluştu. Öğrencileri sporcu ablalarını kucakladılar, sarmaş dolaş oldular. Bize bu imkanı sağlayan okul Müdürü Bedrettin Şahin ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın