HDP Kızıltepe’de miting yaptı

  • Haberin Tarihi: 12 Mart 2019
  • Bu haber 884 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
HDP Kızıltepe’de  miting yaptı

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Biz sandıklara gideceğiz. İrademize, geleceğimize, bir arada yaşamaya, ortak vatanımızda demokratik cumhuriyeti inşa etmeye ve hep birlikte özgürlük, barış, demokrasi şarkıları söylemeye gideceğiz.” dedi.
Temelli, partisince Kızıltepe ilçesinde otogar yanındaki alanda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bu toprakların kadim halklarının yüzlerce, binlerce yıldır bir arada yaşadığını belirterek bunun sürmesini arzu ettiklerini söyledi.
Yerel seçimlere çok az bir zaman kaldığını ifade eden Temelli, “Biz sandıklara gideceğiz. İrademize, geleceğimize, bir arada yaşamaya, ortak vatanımızda demokratik cumhuriyeti inşa etmeye ve hep birlikte özgürlük, barış, demokrasi şarkıları söylemeye gideceğiz. Bu ülkeye barış ve demokrasi gelsin, bu ülkeye huzur gelsin diye mücadele ediyoruz.” diye konuştu.
Partilileri sandık müşahidi olmaya çağıran Temelli, “Her oy bir devrimdir, her oy geleceğimize sahip çıkmaktır. Oylarımıza sahip çıkalım.
Türkiye’nin neresinde bir Mardinli varsa çağıralım gelsin oyunu kullansın, iradesine sahip çıksın. Türkiye’nin neresinde Mardinliler varsa sandığa koşsun. Bu iradeye hep birlikte sahip çıkalım.” ifadelerini kullandı.
Programa, HDP Mardin milletvekilleri Mithat Sancar, Pero Dundar, Ebrü Günay, Tuma Çelik, HDP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk ile adaylar ve partililer katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın