Gülseren Yaman, “Benim sevdam Mardin ve ülkem”

  • Haberin Tarihi: 12 Mart 2019
  • Bu haber 2416 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gülseren Yaman, “Benim  sevdam Mardin ve ülkem”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın eşi Avukat Gülseren Yaman, Dünya Kadınlar gününde her kesimden gelen kadınları vali konağında ağırladı. Farklı meslek gruplarından, kırsal mahallelerden kadınları bir araya getiren Vali ve Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Yaman Eşi Avukat Gülseren Yaman ile 4 saate yakın sohbet etti, sorunlarını dinledi. Yerelde çözümü mümkün sorunları not alıp Vali Yaman’a ileteceğini söyledi. Yaman, Benim sevdam Mardin ve ülkem sevdasıdır” dedi.
Ankara Mardin arası mekik dokuyan bir her hafta istirahat etmesi gerekirken büyük fedekarlık yapan Vali eşi Gülseren Yaman, hafta sonu Mardin’e gelir gelmez ayağının tozu ile Mardin Devlet Hastanesine giderek yeni doğan bebekleri ziyaret ediyor. Yeni doğum yapan kadınlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Yaman, bebeklere çeşitli hediyeler veriyor. Vali amcaya mektup var kampanyası, kapsamında valiye mektup yazan şehirli, kasabalı, köylü, mahalleli öğrenci ve çocukların isteklerine de cevap veren Yaman çifti, davet edildikleri evlere çeşitli hediyelerle gidiyor, aile bireyleri ile birebir görüşerek sorunlara çözüm bulmaya çalışıyor.
Vali eşi Gülseren Yaman, kırsal mahallelerde yaşayan ve şimdiye kadar vali konağını görmeyen kadın ve kızlarla hafta sonu kahvaltılarında buluşuyor. Fırsat buldukça da gönül elçileri ekibi ile mahalle ve okulları ziyaret ediyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın