Mardin’e bölgenin en donanımlı hayvan hastanesi

  • Haberin Tarihi: 13 Mart 2019
  • Bu haber 92 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin’e bölgenin en donanımlı  hayvan hastanesi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Hayvan Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı yapıldı.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın talimatları doğrultusunda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Sokak Hayvanları Şube Müdürlüğü bünyesinde yenilenen Hayvan Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı yapıldı. Açılışa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, MBB Genel Sekreteri Abdullah Yenigün, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, Artuklu Ak Parti İlçe Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Tutaşı ve Ankara’dan hayvan severler katıldı.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, rehin merkezi görüntüsünde bir hayvan barınma merkezi aldıklarını ifade eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, bakıma muhtaç hayvanların toplanıp, tedavi edildiği, aşılarının yapılarak doğal hayata salındığı donanımlı bir merkez haline getirilen Hayvan Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezinin kapasitesinin de arttırıldığını söyledi. Vali Yaman “ Biz bütün canlıları inancımız gereği seviyoruz. Bu topraklarda yaşamanın gereği olarak bu hayvanlara sahipleniyoruz. Bu şehirde biz, insanları, hayvanları, canlıları seviyoruz ve sahip çıkıyoruz. Bu şehrin her alanında biz varız. Her soruna dokunmayı, çözüme kavuşturmayı görev bildik.”Dedi
Belediyeyi 650 Milyon Borçla Aldık
Büyükşehir Belediye Başkanlığına atandıklarında, belediyeyi 650 milyon borçla, çöp içinde bakımsız bir Mardin teslim aldıklarını söyleyen Vali Yaman “Kasım 2016’dan şimdiye kadar 1400 km sıcak asfalt, 800 km stabilize, 3 bin km’lik yol yaptık. 200 taziye evini, şehirde ne varsa kırsal mahallelere onu taşıdık. Parklar, oyun alanları yaptık. Dağa giden, teröre giden parayı halkın hizmetine harcadık” şeklinde konuştu.
İl Sağlık Müdürü ve MBB Sağlık İşleri Daire Başkanı Uzman Doktor Seffat Yavuz’da hasta nakil, vektörle mücadele mezbahaneler, mezarlık bakım ve defin işlemleri ve hayvan rehabilitasyon merkezinin görev alanları içinde olduğunun altını çizerek “Bizlere, sayın valimiz her canlıya her insana eşit mesafede nitelikli hizmeti sunma emrini verip her gecen gün bize artan desteği sayesinde şu an buraya geldik. Mustafa Yaman Valimizden, sosyal belediyeciliği, vatandaşımızın her turlu talebinde nasıl yanlarında olacağımızı öğrendik
Bu gün ortez, protez, katarakt, felçli hayvanlara yürüteç ve bir çok operasyonu gerçekleştirecek hastaneye kavuştuk. Tabi ki. Bilimden asla ayrılmayın diyen bir başkanımız vardı ve bize hiç bir zaman desteğini esirgemeyen hocalarımız ne kadar teşekkür etsek az, İstanbul’dan Ankara,dan, İzmir’den gelerek zamanlarını veteriner hekimlerimizi eğiterek burada operasyonlar yaparak geçiren elleri Öpülesi hocalarımız için her defasında yanına gittiğimiz valimiz, başkanımız bizi onlar için de hiç geri çevirmedi,” dedi.
Dr. Yavuz , Bugüne kadar Rehabilitasyon Merkezine yapılan toplam yatırım tutarının 1 milyon.456 bin Tl olduğunu Vali Mustafa Yaman’ın destekleriyle can dostları için Türkiye’nin en modern tesisini kurduklarını sözlerine ekleyerek bu hastanede yok, yoktur her türlü hayvan sağlığı için her şeyimiz vardır”
Veteriner Hekim ve köpek terbiyecisi Tarkan Özvardar, Türkiye bir çok yerde hayvan barınma ve rehabilitasyon merkezi gördüğünü, Mardin’deki merkezin Türkiye’nin en donanımlı merkezi olduğunu söyledi. VTM Hayvan Hastanesinden gelen Oğuz Kuzucu, Bige Arkun İldeniz ve Fatma Ülker, merkezi çok modern ve donanımlı bulduklarını söyleyerek, “Diyebiliriz ki Türkiye’nin en modern donanımlı hayvan hastanesi Mardin’de olduğunu söyleyebiliriz” dediler.
Ak parti Mardin Artuklu belediye başkan adayı Abdulkadir Tutaşı ise yaptığı konuşmasında “ Bu hizetleri yapan başta valimiz olmak üzere tüm heyete teşekkür ediyorum. Hayvanlarda bir canlı insan gibi yaşıyor; bunlara bakmak insanlık adına en büyük sevap ve hayırdır, inşallah bu sevap ve hayırlı işi bizlerde devam edeceğiz”
Kurdele kesiminden sonra hastane içini gezen vali ve beraberindeki heyet daha sonra kafeste bulunan hayvanlar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın