Trafik Işıklarına Yeşilay ayarı

  • Haberin Tarihi: 13 Mart 2019
  • Bu haber 75 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Trafik Işıklarına Yeşilay ayarı

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi geçtiğmiz günlerde Valilik önündeki trafik ışıklarının Yeşil renkte olanına Yeşilay’ın logosunu almasını sağladı. Farkındalık oluşturmak ve insanların ilgisini Yeşilay Haftası’na çekmek için kentteki trafik lambalarına hilal amblemi yapıştırıldı. Trafikte yeşil ışık yandığında Yeşilay bayrağı ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan görüntü hem sürücülerin hem de vatandaşların dikkatini çekiyor.
Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu; “Bu sene Yeşilay haftasında birçok çalışma yaptık, öncelikle bize gönül veren destekçilerimize teşekkür ederim. Bunlar arasında en son ve en dikkat çekici olan trafık ışıklarının Yeşilay hilali olması çalışmasını sona sakladık. İnsanlarımız ilk başta şaşırsa da yeşil rengin Hilal şeklini almasından memnun. Şehir merkezinde bu çalışmamıza ona veren kurum amirlerimize teşekkür ediyorum.’’
Bağımlılıklar ile mücadele konusunda da bilgi veren Günlüoğlu; ‘’ Bu sene standart çalışmalarımızın yanında saha faaliyetlerimizi arttırmayı hedefledik. Toplumun her kesimine hitap edecek, eğitim, seminer ve farkındalık çalışmaları ile Yeşilay olarak kendimize hedefler belirledik. Vatandaşlarımızdan, resmi kurumlardan çalışmalarımıza desteklerini bekliyorum. Ayrıca bu sene Yeşilay Danışmanlık merkezimizi de açıyor olacağız. Kentimizde önleyici çalışmalarda zaten vardık, bu sene rehabilitaston noktasında da merkezimizi halkımızın hizmetine açacağız.’’ dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın