Ligin Dönüm Noktası

  • Yazının Tarihi: 16 Mart 2019
  • Yazar: Vehap ERdoğan
  • Bu yazı 115 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Bölgesel amatör liginde kaliteli bir kadro kurarak şampiyonluk hedefleyen Mardin Büyükşehir Belediye Spor Futbol Takımı pazar günü çok kritik bir maça çıkıyor.
Zorlu Batman sınavına hazırlanan Mardin Büyükşehir Belediye Spor idmanlarını sıkı bir şekilde sürdürüyor. Ligin ilk devresinde Silopi spora 1, Bağlar Spora 1, Bitlis Güzeldere Spora 3, Ağrı Spora 3 puan kaptıran Mardin Büyükşehir Belediye Spor, ligin ikinci yarısında deplasmanda yine Silopi spora 2 puan kaptırdı.
Mardin Büyükşehir Belediye Sporun ligin ikinci yarısında ise mağlubiyeti bulunmuyor.
Ağrı 1970 Sporun ardından ligde ikinci sırada yer alan Mardin Büyükşehir Belediye Spor’un lig lideri ile gol averajı ise eşit durumda.
9 Aralık 2018 tarihinde Ağrı spor deplasmanında 2-0 yenilen Mardin Büyükşehir Belediye Spor’un 26. haftaya kadar puan ve averaj farkının bu şekilde devam etmesi durumunda en yakın rakibini 3-0, 4-1, 5-2 gibi üç farklı skorla yenmesi gerekiyor.
Lig sonunda Mardin Büyükşehir Belediye Spor ve Ağrı Sporun ligdeki puan durumları, gol averaj durumları ve birbirleriyle karşılaştıkları maçlarda attıkları gol sayılarının eşit olması durumunda ise Federasyonun belirlediği yeni kurallar gereği tarafsız bir sahada bir müsabakaya çıkmaları bekleniyor.
Mardin Büyükşehir Belediye Sporun şampiyon olması için gerekli olan durum ise son 5 haftada karşılaşacağı 1955 Batman BS, Bitlis Özgüzeldere, Yüksekova BS, Ağrı 1970 ve 12 Bingöl sporu yenmesi gerekiyor.
Ağrı sporun puan kaybetmesini bekleyecek olan Mardin Büyükşehir Belediye Sporun son 5 haftada rakip ağlarına göndereceği her gol ise hanesine artı puan olarak lehine geçecek.
Ligin sonunda Mardin´e şampiyonluk yaşatmayı hedefleyen başarının mimarı teknik direktör Gürkan Ferhatoğlu Batman karşılaşmasını çok önemli görüyor.
Ferhatoğlu, “Her karşılaşmadan sonra, gözlemlediğimiz eksiklik ve aksaklıklarımızı gidermeye ve bir sonraki karşılaşmada o hataları yapmamaya çalışıyoruz. Batman güçlü bir takım, zor ve önemsediğimiz bir deplasman. Hazırlıklarımız 3 puana göre yapıyoruz.” Dedi.
Her koşulda disiplini elden bırakmayan Ferhatoğlu, çok gol atmaktan ziyade sakatsız ve kartsız 3 puan almayı önemsediğini, ”Vali, Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanın manevi desteklerinin yanında taraftarımızın da desteğine ihtiyacımız var. 5 Maçımız kaldı. Maçlarda çok gol atmaktan ziyade, sakatlık yaşamadan, kart cezası almadan 3 puan almayı önemsiyorum. MBB Kadın Hentbol takımı süper ligi garantiledi. 5 Maç sonunda Mardin´e, sayın Valimize ve taraftarımıza ikinci bir şampiyonluk hediye etmek istiyorum. Sporcularıma güveniyorum. Taraftarımızdan daha fazla destek bekliyoruz.” Dedi.Mardin Büyükşehir Belediye Spor Futbol takımının şampiyon olması ve play off maçlarında galibiyet alması durumunda uzun bir aranın ardından profesyonel lige çıkması anlamına geliyor.
Mardin ilimizin 3. Lige çok ihtiyacı var. Tek temennim bu takımın ve bu şehrin hak ettiği profesyonel lig olan 3. Lige çıkması…

Bir Yorum Yazın