Çocuklara Spor ve Eğlence Merkezi

  • Haberin Tarihi: 28 Mart 2019
  • Bu haber 872 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çocuklara Spor ve Eğlence Merkezi

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan “Başak Kulübü” çocuk merkezinde spor ve yaşama dair her şey düşünüldü.
Mardin 13 Mart Mahallesinde iki katlı bir binada kurulan ve özel dizayn edilen çocuk merkezinin Türkiye´de bir ilk. “Başak Kulübü” adı altında kurulan çocuklar için , spor ve eğlence merkezinde, çocuklar oyun ablaları ve spor öğretmenleri eşliğinde spor yapıp eğlenecek.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman “ Çocuk Gülerse Şehir Güler” anlayışı ile hayata geçirdiği Çocuk Eğlence ve Spor Merkezinde, Denge, Bale, Dans, spor branşları, Kardiobasküler, zeka oyunları, kütüphane, dinlenme alanları ve botanik bahçe bulunuyor.

Çocuk Dostu spor aletleri
Spor ve Eğlence Merkezinde, her şey düşünüldü. Çocuklar oyun oynarken veya spor yaparken, düşmemeleri veya kaza yapmamaları için çocuk dostu oyun ve spor aletlerine ağrılık verildi. İkinci katta, denge, kardiobasküler ve zeka oyunu oynayan çocuklar, futbol, basketbol, voleybol ve farklı spor alanlarında atış ve vuruş teknikleri, vücut hareketlerini ve kas güçlerini de görebiliyor.

Oyun ablaları nezaretinde
Çocuk merkezine devam edecek çocuklar için her alanda bir oyun ablası ve bir spor hocası görev alıyor. Çocuklar oyun ablaları ve spor hocaları gözetiminde oynayıp spor yapacak. Güvenli bir oyun ve spor için her şey düşünüldü, aletler ona göre tasarlandı.

Botanik Bahçesinde bitki ekimi
Kurslara devam eden her çocuk, merkezin bir bölümünde oluşturulan mini botanik bahçesinde bir bitki dikecek. Bitkinin bakımını çocuklar üstlenecek. Böylelikle, çocukların yeşile karşı duyarlılıkları arttırılarak, yeşil çevre sevgisi aşılanacak.

Ebeveynler için dinlenme yeri
Çocuklarını, Spor ve Eğlence Merkezine getiren veliler için bina girişinde oturma yeri düzenlendi. Merkezin oyun alanlarının kamera görüntülerinin bulunduğu salonda, veliler çocuklarının hangi alanda ne tür oyun oynadığını gözlemleyecek.

Trafik kuralları
Spor ve Eğlence Merkezi önünde, boydan boya trafik kurallarını çocuklara öğretecek bir mini parkur oluşturuldu. Çocuklar hem eğlenecek hem de trafik akışı içinde kuralları öğrenecek.

Mardin´de 250 bin çocuk
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin´in genç bir nüfusa sahip olduğuna vurgu yaparak “ Çocuk gülerse, şehir güler şiarı ile yolumuza devam ediyoruz. Mardin´de 250 bin çocuk var. Küçümsenmeyecek bir rakam.
Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızı geleceğe sağlam temeller üzerinde hazırlamaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın, sağlıklı, ne yaptığını bilen, özgüven sahibi, sosyal hayata adaptasyonda zorluk çekmeyen, centilmen, sportmen ve donanımlı olmaları için gayret gösteriyoruz.” Dedi

Mobil spor araçları
Vali Yaman, Belediyeye ait mobil araçların kırsal mahallelerde, spor yapamayan genç ve çocuklarla buluşmalar sağlayarak, görevlilerin genç ve çocukları spor yapmaya teşvik ettiğini, bu arada yaşlılara da gerekli bakım hizmeti verildiğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın