Öğrencilere Travma Sempozyumu

  • Haberin Tarihi: 30 Mart 2019
  • Bu haber 549 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Öğrencilere Travma  Sempozyumu

Sağlık-Sen Şube Başkanı M. Selim Ünverdi “Sözlerime başta Parhad Mardin ve sendikamızın Gençlik Kolları olmak üzere sempozyumda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederek başlamak istiyorum” dedi.
Ünverdi, “Günümüzde hastane öncesi travma organizasyonu, Sağlık Bakanlığımızca bağlı itfaiye-polis-sivil savunma gibi diğer acil yardım hizmet gruplarından bağımsız, sıkı işbirliği içerisinde çalışacak şekilde yapılandırılmıştır. Gece gündüz demeden 7 gün 24 saat zorlu şartlar altında fedakârca hizmet veren sağlık çalışanlarımız için, Biz Mardin Sağlık-Sen Şube Başkanlığı olarak bu tür organizasyonlara imkanlar el verdiği sürece destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Bu organizasyonun sonrasında katılımcılarımızın travmatik vakalara özgüvenle yaklaşmayı, farklı bir bakış açısı kazandırmasını temenni ediyorum.”dedi.
Parhad Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Kızıldağ ise: “Ülkemize hizmet etmek amacıyla Hastane Öncesi Acil Tıbbın oluşumu ve gelişimi için çalışmaktayız. Meslektaşlarımızı en iyi şekilde hazırlayabilmek adına çalışmalarımız hızla devam ediyor. Dün Ankara’da düzenlediğimiz 6. Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu’nun hemen sonrasında bugün Mardin’de Travma Sempozyumu düzenlemek henüz kurulalı 3 yıl olmadan, aldığımız mesafenin açık göstergesidir. Bu Sempozyuma destek veren değerli il müdürümüze, değerli sağlık hizmetleri başkanımıza, değerli Mardin Sağlık-Sen başkanımıza, Artuklu Üniversitesine ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.”
Bu tarz sempozyumlar şehirleri buluşturduğu gibi birçok meslek grubundan Sağlık Profesyonellerinin katıldığı Sempozyumda Hastane Öncesi Travma ve Uygulamalarına yönelik pratik eğitimlere yer verildi.
Şanlıurfa, Batman, Şırnak, Bingöl ve Diyarbakır’dan çok sayıda davetlinin katıldığı programa 650’ye yakın kişi katıldı ve program 3 oturumda gerçekleşti. Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Diyarbakır EAH ve Mardin Devlet Hastanesinden Konuşmacılar yer aldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın