Belediye meclis üyeleri belli oldu

  • Haberin Tarihi: 2 Nisan 2019
  • Bu haber 521 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediye meclis  üyeleri belli oldu

Pazar günü yapılan mahalli idare seçimleri Artuklu ilçesinde siyasi partilerin aldıkları oyla belirlendi.
Ak Parti Artuklu Belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı kazandığı seçimde Başkanlık kontenjanında yer alan İshak Uran, Çecen Kurtay, Ali Rıza Acay ile birlikte alınan oy oranın partilere dağılımına göre Ak partidan 17 Belediye meclis üyeliği temsilciliği 3 kontenjan toplamlarıyla birlikte 21 üyelik elde ederken HDP ise Artuklu’dan 11 üyesiyle temsil etme hakkı elde etti.
Buna göre Ak parti Belediye meclis üyeleri Zeynel Toparlı, Hülya Hakimoğlu, Ahmet Allak, Hasan Anuk,Ömer Faruk Atlı, Şekip Kaya, Cevahir Mert Çelik, Esen Gül Aydın Sancar, Abdulaziz Çiçek, Mehmet Acu, Mehmet Tatlıdede,Mustafa Akan, Murat Bağış, Yavuz Geylani Çaltekin, Muhammed Yel,Yılmaz Hiçbezmez, Abdulvahap Öğrendik olarak oluştu.
HDP’den ise şu isimler: Mehmet Ali Amak,Fazıl Sarıyer, Rezan Aburşu, Medine Aksoy, Mehmet Kaya, Nurcan Çoşkun, Şeyhmus Çalhan, Mehmet Çalkan, Mehet Cartı, Musa Binbir, Necla Acurbuca, Abdulkerim Sayargı Artuklu belediyesi Meclis üyeleri olarak memlekete hizmet edecekler.
Hakimoğlu’ndan İlk Açıklama
Ak parti Kadın kolları başkanı Hülya Hakimoğlu Artuklu belediyesi meclis üyeliğine seçilmesi ile ilk açıklamayı yaptı. Hakimoğlu, “Ben doğup, büyüdüğüm Mardin’in tüm sorunlarını çok iyi bilirim. Mardin sorunlarının yanında ildeki kadınların sesi olacağım. Kadınların yanlarında olacağım gibi kadınların sorunlarını da çok iyi bilirim. Bizim Mardin ilimizde erkekler kadınlara çok saygılı ve her zaman olduğu gibi yanlarımızda olan belediyemizin yeni meclis üye arkadaşlarımızla hizmet edebilmek için var gücümüzle çalışmak mecburiyetindeyiz. Burada kadın erkek ayırımı yok. Ben değil “Hepimiz” olacağız. Tabi ki bir kadın olarak ben kadınların sorunlarıyla daha aktif ve daha hızlı bir şekilde hizmetlerimi sürdürmeye çalışacağım” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın