Ne muhteşem bir yenilgi

  • Haberin Tarihi: 12 Nisan 2019
  • Bu haber 1966 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Samuel Becket’in Godot’unu hatırlatıyor bu başlık bana. Yazıların başlıklarıyla olan ilişkisi malumdur tüm mürekkep yalamışlara bu yüzden bunu tekrarlamayı abesle iştigalden öte görmüyorum çünkü bu yazı haddizatında başlığına aşık.

Ne muhteşem değil mi yazının başlığına aşık olması aynen mağlubiyete doymayan güreşçi misalidir. Yenilir kalkar ense çeker, hop düştü. Tekrar kalkar daha bir havayla ense çeker tekrar hop düşer. 1-0 yetmez, 2-0 oldu bu da yetmez diyorsa bence 3-0 yapmalı. Her yerel seçime katılsa 10 yıl daha Allah ona ve rakibine ömür verse 3-0’ı hatta 4-0’ı bile tadar.

Seçim öncesi yazmaya tenezzül etmedim ama şimdi seçimden sonra yazmazsam güreşe doymayan tüm mağluplara ayıp edeceğimden yazıyorum; bir evvelki yerel seçimde hdp’li rakip Ahmet Türk’e karşı hezimetle seçimi kaybeden AKP’li Mehmet Vejdi Kahraman niçin tekrar Ahmet Türk’e rakip oldu ve 1-0 olan mağlubiyetini 2-0 yaptı?

Mardin’deki tüm basın bir yana AKP il teşkilatı yapılan seçim çalışmasının kazanmaya yetmeyeceğini adı gibi biliyordu ve kesin bir mağlubiyetin onları beklediğinden de emindiler. İşin daha da ilginci Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olan AKP’li Mehmet Vejdi Kahraman da bunu biliyordu ve bile bile lades oldu.

Bu tablo görünendir. Acaba bunun dışında görünmeyen bir şey mi var? Kimse yenilmek için bu kadar masraf ve emek harcamaz bu bağlamda AKP’li Mehmet Vejdi Kahraman’a acaba “bu defa da yenil, biz seni görürüz” mi denildi? Acaba bu yüzden mi Ahmet Türk’e mazbatası verilmiyor? Çünkü Ahmet Türk mazbatasını alamazsa direkt AKP’li Mehmet Vejdi Kahraman’a verilecek. Acaba büyük plan bu muydu?

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın