Gazetecilerden Başkan Tutaşı´ya ziyaret

  • Haberin Tarihi: 12 Nisan 2019
  • Bu haber 282 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gazetecilerden Başkan  Tutaşı´ya ziyaret

31 Mart yerel seçimlerinde Ak Partiden Artuklu Belediye Başkanlığına seçilen Abdulkadir Tutaşı´yı ziyaret eden Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik, Basın ilan Kurumu Mardin Şubesi Müdürü Adnan Günbeği ve İlde görev yapan bir grup gazeteci hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Gazetecilerle sohbet eden Başkan Tutaşı, seçimleri kazanmasının ardından, gönül bağı ile bağlı olduğu sadece partisinin değil, Artuklu ilçesinde bulunan herkesin belediye başkanı olduğunu söyledi. Hizmetleri yürütürken de ayırım gözetmeyeceklerini ifade eden Tutaşı “Benim partime gönül bağım var. 1 Nisanda seçimi kazandığım andan itibaren Abdulkadir Tutaşı tüm Mardinlilerin başkanıyım. Bana oy veren veya vermeyen herkese kapımız ve gönlümüz açık olacak. Hizmet noktasında da ayırım yapmayacağız. Basın mensupları ile yakın bir çalışma içinde olacağız. Siz eksikliklerimiz bize hatırlatacaksınız biz de o eksiklik ve aksaklıkları gidereceğiz “ dedi.

Gönül belediyeciliği
Gönül belediyeciliğini sokaklarda ve sahada vatandaşların içinde sürdüreceklerini dile getiren Tutaşı şunları söyledi: ”Halkımızın büyük teveccühü ile belediye başkanlığı görevine başladık. Amacımız ilçemizi yaşanılabilir ve müreffeh bir hale getirmek. Bunun için de oturduğumuz yerden değil, vatandaşlarımızın arasında olarak sorunları çözeceğiz. Biz sahaya çıkarak bu konuda adımlar atmaya başlıyoruz. İlçede alt yapı ve üst yapının yanında birçok konuda vatandaşların beklentilerini karşılayacak çalışmalar yapacağız. İlçemizde yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayan çalışmalar içinde bulunacağız. Öncelikle söz verdiğimiz projelerin yanında ihtiyaca cevap verecek çalışmalara imza atacağız. Öte yandan sosyal sorumluluk projelerine de önem vereceğiz. İlçemizin kültür ve turizm potansiyelinin en iyi yerlere gelmesi için de mücadele edeceğiz. Kısacası yaşanılabilir bir Artuklu için fedakârca çalışacağız” diye konuştu.
Gazeteci Adnan Avuka, Başkan Tutaşı ile iki devre beraber çalıştıklarını ve dönemde belediyenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptığını belirten Avuka “ Başkan Tutaşı tutuğunu koparan ve çok çalışkan bir yapıya sahip. Tutaşı ne gece bilir ve nede gündüz. İki dönem başkanlık yaptı hep halkın hizmetinde oldu. Bütün imkansızlıklara rağmen, özellikle kış aylarında ayaklarına sarı bir çizme giyerek işçilerle aynı kürek ile kar kürediğini hatırlıyorum” şeklinde konuştu
GGF Genel Başkanı Mehmet Çelik, Artuklu Belediye Başkanı Tutaşı´ya hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Çelik “ Yerelde basın mensuplarına karşı duyarlı davranacağınızı, daha önceki uygulamalarınızdan biliyoruz. Yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Artuklu ilçesi yapacağınız çalışmalarınızda yanınızda olacağız” dedi.
Mardin Basın ilan kurumu Müdürü Adnan Günbegi başkan tutaşıya telkarı gümüş türk bayrağı rozeti taktı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın