Demir: “İddialarını ispatlasınlar istifa ederim”

  • Haberin Tarihi: 12 Nisan 2019
  • Bu haber 1037 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Demir: “İddialarını ispatlasınlar istifa ederim”

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den yüzde 50,60 oy oranı ile yeniden belediye başkanı seçilen Hayrettin Demir Saadet partisinin itirazlarına cevap verdi.
134 oy farkı ile seçimi kazanan Demir, Saadet Partisi adayı Enver Sağlam ve SP Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın kendisine iftira attığını belirterek, iddialarını ispatlasınlar istifa ederim diyerek cevap verdi.
Başkan Demir ilçede 32 sandığın bulunduğunu belirterek her sandıkta müşahitlerin ve ıslak imzalı tutanakların olduğunu belirterek Anadolu Ajansının Akbisten aldığı seçim sonuçlarını AKBİS’e kendi oy kullandığım 1020 nolu sandık sonucunun yanlış işlenmesi üzerine başlayan tartışmalar olduğunun altını çizdi.

Seçimi makamımda takip ettim
Yeşilli belediyesi Başkanlık makamında basın toplantısı düzenleyen Hayrettin Demir, Yeşilli Belediye Başkanlığı seçimlerinde seçim öncesi karşımızda 5’li kirli ittifak olduğunu dünya alem biliyor. HDP’nin başını çektiği Saadet partisi kimliği altında CHP, İyi Parti gibi Mardin’in 10 ilçesinde Yeşilliyi hedef almış HDP burada aday çıkarmamıştır. Saat 16 itibari ile sandıklar kapanmış oy sayım işlemi başlamıştır. Sandıklar kapanınca karşı ittifakın adayı sandık sayımında her okula girmiş herhangi bir engel ile karşılaşmamıştır. Bende makamımda sonuçları takip ettim. Saat 18 civarında mağlubiyetlerini kabul etmişlerdir. dedi.

Bir tanesi ispatlasın istifa ederim
Saat 17?ye kadar hiçbir olumsuzluğun yaşanmadığını kaydeden Başkan Demir, Sonuçlar karşı taraf aleyhine çıkınca sessiz sedasız evlerine çekilmişlerdir. Bu 32 sandıkta gelen sonuçlar belli oluncaya kadar en ufak bir şikâyet olay yok. Kazanan tarafın kutlaması. Coşkusu var. Ne zaman Anadolu Ajansı saat 22.00?de AKBİSe yanlış işlenen ve kendi oy kullandığım sandıkta Şener Şen?in başına gelen başıma geldi. Bu sandık AKBİS’e Ak parti yerine Bağımsız Türkiye Partisine 164 oy olarak yüklenmiş. Benim oy kullandığım sandıkta benim oyumda gözükmüyor. Biz hatayı anladık. Anadolu Ajansını aradık. Düzeltme yapıldı. Bizden kaynaklanan bir yanlış olduğu belirlendi. 32 sandığın tutanaklarında 7 tane imza var. Madem kaymakam baskı ve müdahale etti. Neden şikâyetçi olmadınız. Bizim dışımızda 6 sandık müşahidi var. Orada bir şey den bahsediyorlar. Şu şahıslar yurt dışında, bu cezaevinde oy kullanmış diye. Bir tanesi ispatlasın istifa ederim. Kullanmışsa onlar kullanmış bizlik bir şey yok. O söylediği isimleri götürsünler cumhuriyet savcılığına istesinler seçmen listesini imza karşılığına baksınlar. O şahıslar gelip kullanmışsa biz kendi kendimize o cezayı verelim” diye konuştu.

Bu kadar iftira ve çamur atılmaz
Aynı kişinin kalemi ile 17 kişinin dilekçesi var diyen Başkan Demir; ?Kaymakam geldi baskı yaptıysa sen ne yapıyordun orda seçim kurulu ara. Orada kırsaldan tahmin etmedikleri sonuç gelince hayal kırıklığı yaşadılar. 4-5 köyde mahallede üstünlük sağladık. İstedikleri tutanağın ıslak imzasını getirelim onların müşahitlerinin imzası yoksa bizde onlarla birlikte itiraz edelim. Bu kadar iftira ve çamur atılmaz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın