Ahmet Türk mazbatasını aldı

  • Haberin Tarihi: 15 Nisan 2019
  • Bu haber 990 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ahmet Türk mazbatasını aldı

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, mazbatasını alarak göreve başladı.
Mardin Adliye Sarayı’na gelen Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Türk, halkın iradesiyle seçildiğini belirterek, “Bu hizmeti en doğru şekilde yapmak için bütün gücümüzle çaba içerisinde olacağız. Yaptığımız her çalışmayı şeffaf bir şekilde halkımızla paylaşacağız. Halka layık olmak için hep birlikte büyük bir heyecanla çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Türk, daha sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne geçti.

HDP’den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Türk, İl Seçim Kurulundan Mazbatasını aldı.Mazbatasını alırken basın mensupları içeriye alınmadı.

                HDP’den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçilen Ahmet Türk, uzun bir bekleyişin ardından mazbatasını alarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna yeniden oturdu.

               Kalabalık bir partili ile Mardin Adliye Sarayına gelen Ahmet Türk, İl Seçim Kurulu Başkanlığından mazbatasını aldı. Basın mensuplarının içeri alınmadığı mazbata tesliminin ardından Türk adliye binasından çıktı. Kadınların zılgıt, erkeklerin alkışlarla karşıladığı Ahmet Türk, adliye çıkışındaki merdivenlerde bekleyen basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Belediyenin borç içinde bırakıldığını, belediyenin son kalan parasının ise bugün harcandığını ileri süren Türk, borç batağına girmiş bir belediye alacaklarını dile getirdi.

           Dana sonra İstasyon Semtinde bulunan Büyükşehir Belediyesine inen Türk, burada da kalabalık bir partili tarafından zılgıtlarla ve Alkışlarla karşılandı. “En genç başkan bizim başkan” sloganı atanları Türk “Gerek yok” deyip susturdu. Belediye girişinde, eş başkan Figen Altındağ ile basın açıklaması yaptı.

                  Emekçilere dokunmayacağız.

      Çalışanın, emekçinin hakkına dokunmayacaklarını ifade eden Ahmet Türk. “Bu gün halkın iradesi ile halkımızın 2014 yılında büyük bir destekle belediyeyi bize teslim etmişti, yürütülen kayyum siyaseti ile bu iradeyi halkımızın elinden alındı, bizim elimizden alındı. Bu gün  halkımızın idaresinin tecelli ettiği bir gündür. Bu nedenle bütün Mardin halklarımıza, Arabi ile Kürdü ile, Süryani’siyle mıhallemisiyle  herkese desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz. Biz bütün bu halklara layık olmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.                  

       Biliyoruz bu gün Mardin Büyükşehir belediyesine  daha ilk adımı attık. Bugüne kadar yapılan politikaları, yapılan ihaleleri, yapılan işleri, yapılan çalışmaların tamamını gözden geçireceğiz. Yapılan çalışmaları halkımızla paylaşacağız ve bundan sonra yapacağımız en azında 1-2 ayda bir yapacağımız çalışmaları harcadığımız paraları halkımızla paylaşacağız. Neler yapıyoruz, neler yaptık imkanlarımız nedir olanaklarımız nedir bütün bunların ilan edeceğiz, halkımızla paylaşacağız. Dedi

       Kadromuzu oluştur hakkımız var

     Halkın beklentilerine ve partisinin siyasi anlayışına hitap edecek bir kadro oluşturmanın doğal hakları olduğuna vurgu yapan Türk “  Şundan emin olmanız gerekir ki şeffaf bir yönetim olacak. Biz emekçilerin hakkını asla ve asla yemeyeceğiz. Ama gerçekten halkımızın beklentilerine yanıt verecek, siyaseti izlemeyenler  ve duruşu göstermeyenler elbette ki bizim açımızdan halkı temsil etmez. Burada gereken düzeltmeler yapacağımızı da ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar, siyasi partiyiz kendimize göre bir kadro oluşturma hakkımız var. Çalışacağımız üst düzeydeki insanlarla nasıl  çalışabiliriz onun kararını bizler vereceğiz. Ama emekçinin, ama çalışanın  hakkını, hukukunu koruyacağız buna dokunmayacağız. “dedi,

Buradaki konuşmasında Mardinlilere layık olmak için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Türk, “Bugüne kadar yürütülen politikalar, yapılan işlemler, ihaleler ve çalışmaların tamamını gözden geçireceğiz. Yapılan işlemleri halkımızla paylaşacağız. Şeffaf ve adil bir yönetim olacak” dedi.


Kalabalık bir partili ile Mardin Adliye Sarayına gelen Ahmet Türk, İl Seçim Kurulu Başkanlığından mazbatasını aldı.
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın