Koka Kola’nın bereketi

  • Haberin Tarihi: 30 Nisan 2019
  • Bu haber 1915 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Kim demişti Koka Kola İsrail işi? Koka Kola İsrail işi diyen kesinlikle bizden değil. Sizce bunu nereden biliyorum?

Ben Koka Kola’nın bereketli ve de halkıma ve devletime hayırlı bir şey olduğunu 12 Ağustos 2017’de fark ettim. O gün Sayın Cumhurbaşkanım Isparta’da “Ya Allah ya bismillah” diyerek Koka Kola fabrikasını açtığında bu gazlı içeceğin aslında kötü, haram ve hatta İsrail işi olmadığına karar verdim.

Hele Ramazan öncesi son günlerde yine “Çin İşkencesine” dönen gıda reklamlarında Koka Kola’nın “sofranızı bereketlendirir” iddialı reklamı benim de Koka Kola almam da baya etkili oldu. Zaten garibanın fazla bir şeye benzemeyen sofrasına (bol şekerli!) bir tat veren Koka Kola’nın göze çarpması haksızlıktır. Devletimin bir kurumu olan RTÜK’ün olduğu yerde Koka Kola’nın kötü bir şey olduğunu iddia etmem bu kuruma bir haksızlıktır. RTÜK Koka Kola’nın kötü bir şey olduğuna dair kanaate sahip olsaydı zaten bu reklamları kısıtlardı. Ayrıca “sofrayı bereketlendiren” bir şey nasıl kötü olabilir? İçinde “bereket” sözcüğü geçen bir şey kötü olamaz ancak bereketli olabilir. Tüm bunlar aslında dış güçlerin oyunu! Hatta bana kalsa bu İsrail’in oyunu. Çünkü Koka Kola hakkında yazılan ve söylenen tüm menfi şeyler İsrail işidir. Adamlar Koka Kola içmemizin önündeki en büyük engel. Bu Küçük Şeytan İsrail’in damak zevkimize yaptığı bir kasıttır. Ama rahatlıkla şunu söyleyebilirim; İsrail bizim Koka Kola içmemizi engelleyemez, İsrail Ramazan öncesi ağzımızın tadını bozamaz!

Bu yüzden Ramazan öncesi herkesi Koka Kola almaya davet ediyorum. Gerçi ben söylemesem de siz yine alacaksınız. Ama olsun siz “sofranızı bereketlendirin” ve ağzınızı tatlandırın derim eğer yerseniz.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın