Gençlik Bayramı Coşkusu

  • Haberin Tarihi: 20 Mayıs 2019
  • Bu haber 131 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gençlik Bayramı Coşkusu

Mardin´de 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşku ile kutlandı
Mardin Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu. Daha sonra gençler, ellerinde Atatürk posterleri ve uzunca bayraklarla cadde üzerinde yürüdü.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Çomaktekin “Büyük Önder Atatürk´ün 19 Mayıs 1919 ‘da Samsun´a çıkarak başlattığı Milli Mücadelemiz, Türk tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir. Tarih boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milleti´nin yine dünya üzerindeki varlığını hür, bağımsız olarak sürdürmesi için buna inanan ve “Türk Milletini yine Milletin kendi azim ve kararı kurtaracaktır.” Diyen Ulu Önder yediden yetmişe, kuzeylisi, güneylisi, doğulusu, batılısı, her insanımızı arkasına alarak Milli Mücadeleyi başlatmış ve tüm yoksulluğa, yokluğa rağmen bu mücadelede Türk Milleti başarı elde etmiştir” dedi
19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı kutlamalarının 100.yıldönümü dolayısıyla Vali Mustafa Yaman mesaj yayımladı. Yaman mesajında şu ifadelere yer verdi. ”Milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sembol günü olan “Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı´nın 100.yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz.
19 Mayıs 1919 tarihi milletimizin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür. Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.
Sevgili gençler, İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan sizlere armağan edilmesi de son derece anlamlıdır.
Türk gençliği olarak sizler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ecdadınızın emaneti Cumhuriyete sahip çıkacak, çağdaş uygarlık düzeyinin aşılması için üstünüze düşen görevleri en güzel şekilde yerine getireceksiniz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, Mardin´li hemşerilerimizin bayramını kutluyor, gençlerimizi sevgiyle kucaklıyorum.”
Törene Mardin Valisi Mustafa Yaman, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş ,70 Mekanize Tugay Komutanı Tugğeneral Fedai Ünsal ,İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Artuklu Belediye Başkanı A.Kadir Tutaşı ,Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Hadi Çomaktekin, öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın