Artuklu’da tarihi çeşmelere bakım

  • Haberin Tarihi: 20 Mayıs 2019
  • Bu haber 580 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artuklu’da tarihi çeşmelere bakım

Artuklu Belediyesi tarihi çeşmeler ile ilgili çalışma başlattı.
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı söz verdikleri gibi tarihi çeşmeler ile ilgili çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Artuklu Belediyesi ilçenin sorunlarına çare bulup, vatandaşların beklentilerini yerine getiriyor.
Alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla ilçenin her bölgesinde çalışmalarına hız veren Belediye, Eski Mardin’de de birimleriyle sahaya indi. Tarihi çeşmelerin yenilenmesi, gün yüzüne çıkarılması ve yeniden hayat bulması hedefiyle çalışmalar yapan Belediye, bu konuda ilk adımı Cevheriye Çeşmesi ile attı. 16 yıl önce akıtılan çeşme yeniden dinmişti. Başkan Tutaşı’nın girişimleriyle yeniden suya kavuştu.
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı “İlçemizin en iyi yerlere gelmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Birçok farklı mahallede hemşehrilerimizin isteklerini yerine getiriyor ve sorunları yok ediyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızın isteklerini yerine getiriyoruz. Bunun yanı sıra tarihimize de sahip çıkıyoruz. Bu konuda Eski Mardin’de çalışmalara başladık. Artuklu tarihi ile ön planda olan her yıl milyonlarca vatandaşın akın ettiği bir yer konumundadır. Biz ilçemizde tarihin her yönüyle canlanması için adımlar atmaktayız. Tarihi çeşmelerimizin yeniden akması ve restorasyonunu da önemli buluyoruz. Bu nedenle çalışmalara başladık. Eski Mardin’de yer alan Cevheriye Çeşmemizin yeniden suyla buluşmasını sağladık. Çeşmemizi 16 yıl öncesinde başkanlığımız döneminde suya kavuşturmuştuk. Fakat mahalle muhtarımız ve vatandaşlarımızın müracaatıyla akmadığını tespit ettik. Hemen ekiplerimizi sevk ederek akmasını sağladık. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın