İmam Hatip Okulları yıl sonu etkinlikleri ve ödül töreni

  • Haberin Tarihi: 26 Mayıs 2019
  • Bu haber 603 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İmam Hatip Okulları yıl sonu etkinlikleri ve ödül töreni

Mardin il Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği Artuklu Üniversitesi Vali kılıçlar salonunda İmam Hatip Okulları yıl sonu etkinlikleri ve ödül töreni programı büyük katılımla yapıldı.
Etkinlikte yer alan İmam Hatip lisesi Mezunları fotoğraf ve biyografları yer alırken öğrencilerin yaptıkları resim sergisini de izleyenler hayran kaldı.
İmam Hatip mezunları fotoğrafları ile yer alan cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başta olmak üzere Mehmet Selim Kiraz, Betül Soysal Bozdağan, Hayrettin Karaman, Mehmet Emin Ay, Erol Olçak, Mehmet Görmez,Bekir Bozdağ, Emine Şenlikoğlu gibi isimler yer aldı.
Serginin kordelesi kesen Vali Mustafa Yaman Mardin Artuklu Üniversitesi genel sekrreteri Şahin Arpağ, Müftü İsmail Çiçek, Milli eğitim Müdürü Yakup Sarı, Gençlikspor il Müdürü Hadi Çomaktekin katıldı.
Sergiden sonra Vali kılıçlar salonunda yapılan etkinlikler il ve ilçelerden gelen imam hatip okulu öğrencilerinin hazırladığı çeşitli tiyatro, şiir; konuşma ve İmam hatip okulların başarısı konusunda gösteri ve etkinlikler yer aldı.
Özellikle Midyat ilçesinden gelen İmam hatip okulları öğrencileri Filistin halkına yapılan zulum ve katialamları arapça şiir ile konuşmaların yer aldığı etkinlikler gelerlerin gözlaşları sel gibi oldu .
İmam Hatip okulların başırısını bir kez daha sergileyen öğrenciler Kuranı Kerimin okumasıyla son buldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın