Vicdansızlığın böylesi!

  • Haberin Tarihi: 8 Haziran 2019
  • Bu haber 227 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vicdansızlığın böylesi!

Mardin’in Artuklu ilçesinde yaşanan son hırsızlık olayı bu kadar da vicdansız olunmaz dedirtti.

Artuklu İlçesi Gül Mahallesi’nde yaşayan Kasım Dağduran (60) ve İbrahim Dağduran (29) Abdulkadir Dağduran (26)  iki  engelli çocuğu ile birlikte zor günler geçirirken, bu vicdansızlığı yapanların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

Edinilen bilgiye göre 6 ay önce annelerinin vefatından  sonra engelli çocukları birlikte yaşadığı Gül Mahallesindeki evine giren hırsızlar, evde bulunan annelerinden kalma 18 adet tam altın 1 adet laptop bilgisayar ve 1 kamera çaldı.

Bayramın birinci günü engelli çocuklarının hava alması için evden çıktıklarını söyleyen Dağduran, çok kısa bir süre sonra geri döndüklerinde gözlerine inanamadıklarını ve hırsızların evde bulunan her şeyi çaldıklarını söyledi

Engelli çocukların annelerinin tedavisi için kullandıkları altınları da çaldıklarını söyleyen baba Dağduran hayatının şokunu yaşadı. Çocukları ve kendisinin muhtaç olduğunu söyleyen ve bu altınların kendisi ve çocukları  için çok önemli olduğunu vurgulayan ve “Kolum, kanadım kırıldı” diyen Dağduran,  yetkililerden yardım bekliyor.

“BU KADAR VİCDANSIZLIK OLMAZ”

Bayramın birinci günü çocuklarının hava alması için dışarı çıktıklarını ve kıs bir süre sonra  döndüklerinde hayatlarının şokunu yaşadıklarını belirten Dağduran, “Gördüğünüz gibi evimizi talan edip altınları çalmışlar. Bunu kim, nasıl yapar bilmiyorum. Benim kimseye bir zararım yok. Kim çaldıysa geri getirsin, bu çocukların âhı kimseye kalmaz, Rahmet ve Mağfiret ayı Ramazan ayının hemen akabinde böyle vicdansızlığı kim yapar bilmiyorum. ” ifadelerini kullandı.

 “YARDIM BEKLİYORUM”

Zor durumda olduğunu ve zor günler geçirdiğini dile getiren Dağduran, “Ben yetkililerden yardım bekliyorum. Bu altınlar çocuklarım ve  benim için çok önemli. Ben Allah rızası için destek ve yardım bekliyorum. Bu hırsızların bulunup cezalandırılmasını bekliyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın