İzmir uçuşları yeniden başlasın çağrısı

  • Haberin Tarihi: 10 Haziran 2019
  • Bu haber 449 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İzmir uçuşları yeniden  başlasın çağrısı

Mardin İzmir seferlerinin birkaç ay önce iptal edilmesinin ardından Mardin halkının uçuşların yeniden başlaması yönünde yoğun talebi oluştu.
Mardin Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Mardin- İzmir- uçak seferlerin yeniden başlaması için girişimlerde bulunduklarını söyledi.
Mardin – İzmir Seferlerinin yeniden başlaması gerektiğini belirten Tutaşı, ”Turizmin önemli şehirlerinden olan Mardin’nin bu beklentisinin giderilmesini istedik. Seferlerin gerek Mardin halkı gerekse turizm için önemli dir. Günden güne yıldızı daha çok parlayan ilimizde İzmir uçuşlarının yeniden başlaması hayati önem arz etmektedir” dedi.
Tutaşı, “İlimizin isteklerine duyarsız kalmıyoruz. Bu nedenle İzmir uçuşlarının başlatılması için elimizi taşın altına koyacağız. İlimiz havaalanı doluluk oranları dikkate alındığında önemli sirkülasyonun olduğu şehirlerin başında gelmektedir. Hemen hemen tüm seferlerin dolu olduğu havaalanımızda son aylarda İzmir seferlerinin iptal edilmesi bizleri üzdü. Birçok Mardinli başka şehirlerde yaşamaktadır. İzmir’de yaklaşık 140 bin hemşehrimiz ikamet etmektedir. Doğal olarak bir şehir neredeyse İzmir’de yaşamaktadır. Hal böyle olunca İzmir seferleri hergün dolu bir şekilde gerçekleşmektedir. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan şehrimizde İzmir’den yapılacak uçuşlar da önem arz etmektedir. Bu nedenle seferlerin yeninden başlaması için elimizden gelen ne varsa yapacağız” şeklinde konuştu.
Tüm dinamikleri harekete geçirmek istediklerini dile getiren Tutaşı, “Biz konuyla ilgili Ankara ziyaretlerimizde her platformda beklentilerimizi dile getireceğiz. Bunun yanında AK Parti Mardin Milletvekillerimiz ile de iş birliği içinde görüşmelerimizi yapacağız. Ayrıca ilimizde yer alan sivil toplum kuruluşları ve kurumlar ile birlikte uçuşların yeninden başlaması için birlikte harekete edeceğiz. Biz Mardin’in menfaatleri için çaba vermeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın isteklerine her zaman duyarlı kalacağız”diye konuştu

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın