Ömerli’de Karne Heyecanı

  • Haberin Tarihi: 14 Haziran 2019
  • Bu haber 166 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ömerli’de Karne Heyecanı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 2. Kanaat dönemi karne töreni Alıçlı İlkokulu ve Salihköy İlkokulu’nda yapıldı.

      Geleneksel hale gelen karne törenine İlçe Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, İlçe Jandarma komutanı Yzb. Kamil Aksoay, İlçe Emniyet Amiri Beytullah Mavi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi, Veliler ve öğrenciler Katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan çiftçi yaptığı konuşmada; Değerli veliler bugün bir Eğitim-Öğretim yılını noktalıyor ve çocuklarımızın karnelerini veriyoruz. Karneleriyle okuldan gelen çocukları karşılarken, kendi çocuğunuzu hatırlayın. Kıyas, olum da olsa, olumsuzda olsa da olsa zarar veriyor. Çocuklarımızı karşılaştırırken yıpratıyoruz. Unutmamalı ki karşılaştırma yapmıyorum demek dik bir karşılaştırmadır. Çocuklarımızı bir birey ve hepsinin kendine özgü yetenekleri olduğu kabul edip karnesiyle size koşan çocuğu, kendi “Çocuğumuzu” karşılar gibi karşılayın.

      Kıymetli öğrencilerimiz, bugün bir yıllık emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil süresince öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle zaman geçirmenizi, kişisel gelişmenizi destekleyecek faaliyetlerde bulunmanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum dedi.

      Karne töreni öğrencilerin müzik eşliğinde eğlenmeleriyle sona erdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın