Karanlıkta farkedilmedi hayatını kaybetti

  • Haberin Tarihi: 14 Haziran 2019
  • Bu haber 193 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Karanlıkta farkedilmedi hayatını kaybetti

Mardin’in Artuklu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında gece karanlığında fark edilmeyen  17 yaşındaki Ümran Çolğatay, yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre gece Diyarbakır yolu güzergahından Mardin istikametine seyir halindeki otomobil Fen Lisesi ve
Said Nursi İmam Hatip Lisesi yol ayırımı noktasında karşıya geçmek isteyen yayaya çarptı.

Çarpmanın etkisiyle açık araziye yuvarlanan genç sağlık ekiplerine haber verilmesi üzerine açık arazide aranmaya başlandı. Gece o bölgenin karanlık olması nedeniyle el fenerleri ile aranan genç açık arazide bulundu. Mardin Devlet Hastanesine kaldırılan 17 yaşındaki Ümran Çolğatay tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

GECE KARANLIĞINDA FARK EDİLMEDİ

Kaza, dün gece saat 23.30 sıralarında Mardin Diyarbakır Karayolu’nda meydana geldi. Mardin Diyarbakır yolu  Fen Lisesi ve Said Nursi İmam Hatip Lisesi yol ayırımı noktasında bölgede aydınlatma ve trafik lambalarının bulunmaması yüzünden her gün trafik kazalarının meydana gelmesine sebep oluyor.

En son bu bölgede gece karanlığında fark edilmeyen Ümran Çolğatay (17) kendisine otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Mardin’de çok değer gören Yusuf Çolğatay’ın oğlu ve çevresi tarafından çok sevilen 17 yaşındaki Ümran Çolğatay’ın ölümü çevre sakinlerinin ve vatandaşların üzüntüsüne ve tepkilerine yol açtı.

Olaya tepki gösteren vatandaşlar, “Bu yolun ışıklandırılması ve yapılması için acaba kaç canın gitmesi bekleniyor. Bu memlekette hiç mi yetkili kimse yok. Eğer varsa,  bu yetkililer makamlarından çıkıp bu memleketin hali ne vaziyettedir diye hiç mi bu yollardan geçmiyorlar. Yazık, çok yazık sahipsiz memleketin hali böyle oluyor işte. Allah bu gencimize rahmet eylesin, Ailesine sabırlar versin ve hakkını bu yetkililere bırakmasın” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.


17 yaşındaki Ümran Çolğatay’ın ölümü sevenlerini üzüntüye boğdu.
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın