Adnan Avuka´ya doğum günü sürprizi

 • Haberin Tarihi: 4 Temmuz 2019
 • Bu haber 735 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Adnan Avuka´ya doğum günü sürprizi

Mardin´de, yarım asırdan fazla gazetecilik yapan Avuka´ya, çocukları ve torunları doğum günü düzenledi.

  Mardin´de 1966 yılından bugüne kadara aralıksız fotoğraf makinesini elinde bırakmayan duayen gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka´ya, 70. Doğum gününde torunları ve çocukları sürpriz yaptı.
  Mardin´de bulunan “Kamor” Millet Parkında, Oğlu Serdar, Gelini Özlem, Kızı Özlem, Merve ve torunları Berat, İrem, Adnan ve Gökçen tarafından hazırlanan doğum gününde Adnan Avuka duygulandı
  Doğum günü sürekli kan bağışı yaptığı için Kızılay tarafından kendisine hatırlatan Avuka´nın eşi Mutia Avuka ” Canım havalar çok sıcak Kamor Millet Parkına gidelim. Orası çok serindir, çocuklar da eğlenir” deyince Adnan Avuka çocukları ve Torunları ile Parka gider. Kamor Millet Parkında sürprizle karşılaşan Avuka, önce şaşırdı sonra da “ 50 yılı aşan bir gazetecilik ve fotoğraf sanatçılığı serüvenim var. Zor şartlar altında gazetecilik yaptım. Ama hiç kalemimi satmadım, şantaj yapmadım, haberi haber değeri olduğu için yaptım. Genç kalmanın sırrı bence akşam eve gittiğim zaman aynaya baktığımda yanlış bir şey yapmadım deyip huzurlu bir şekilde başımı yastığa koymamdır. Dürüstlüğü her zaman ilke edindim. Bunu çocuklarıma da anlatıyor ve dürüstlükten taviz vermemelerini tavsiye ediyorum. Allah kimseyi evlatsız ve arkadaşsız bırakmasın” Dedi.
  Avuka gazetecilik mesleğine, 1966 yılında ilk okul çağında başladığını, okulda jupiter marka makine ile hem haber için hem de arkadaşlarına fotoğraf çekerek okul harçlığını çıkardığını söyledi. Milli Atlet olan Adnan Avuka, Gazetecilik ve fotoğraf sanatçılığı alanında 100´ü aşkın ödüle sahip. Yurt dışında 10 ülkede olmak üzere toplam 46 fotoğraf sergisi açan Adnan Avuka Gazeteciliği ve fotoğraf çekimini hala sürdürüyor.
  Mardin Gazeteciler Cemiyeti ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik ve İletişim Gazetesi Yazarı Vahap Erdoğan, Avuka´yı doğum gününde yalnız bırakmadı.
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın