Ak Partiden bir günde iki kongre

  • Haberin Tarihi: 9 Mart 2020
  • Bu haber 5799 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ak Partiden bir günde iki kongre

Mardin´de Yeşilli İlçe Kongresini yapan Ak Parti, Artuklu İlçe Kong-resini Adalet Bakanı Abdulhamit Gül´ün katılımı ile gerçekleştirdi.

Mardin Bilem Tesislerinde gerçekleştirilen Yeşilli İlçe kongresine Şehabettin Şafak yeniden başkanlığa seçildi.
Şafak, Yeşilli´nin yıllardır çizgisini kaybetmediğini, parti olarak hizmette parti ve kişi ayırımı yapmadıklarını söyledi. Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, kentsel dönüşü projesinin yakında hayata geçirileceğini, Büyükşehir Belediyesinin yüksek kesintilerine rağmen hizmetleri farklı bir uygulama ve yöntem ile Büyükşehir Yasa´sını delmeyi başardıklarını ve bu uygulamanın Türkiye genelinde Yeşilli Modeli olarak yer alındığını söyledi.
İl Başkanı Faruk Kılıç, Milletvekilleri Cengiz Demirkaya ve Şeyhmus Dinçel yatıkları konuşmalarda, Ak Partinin dününü ve bu gününü anlattı. Türkiye´nin iç ve dış politikasında sağlanan başarıyı dile getirdi. Konuşmacılar CHP Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç´a, Mecliste yaptığı ve büyük tepki, kargaşa ve yumruklaşmaya varan konuşmalarından dolayı ağır sözlerle kınadı, Mayın Eşeği benzetmesi yapıldı.
Adalet Bakanı Gül, AK Parti Artuklu İlçe Kongresine katıldı, kadına şiddete karşı, kadının yanında yer alacaklarını söyledi.
Gül, partisinin bir Yay Grand Otelde düzenlenen Artuklu İlçe Başkanlığı kongresinde yaptığı konuşmada, bugünün “8 Mart Dünya Kadınlar Günü “olduğunu anımsatarak, kadına şiddeti nefretle kınadığını belirtti.
Kadınlara yönelik her türlü şiddetle, kötü fiiller ve istismarla en güçlü şekilde mücadele ettiklerini vurgulayan Gül, “Gerek mevzuat anlamında gerekse kurumsal anlamda hangi kadına bir el uzanıyorsa, şiddete maruz kalıyorsa o kadının yanında olmaya devam edecek, bu kötülüğün yaşanmaması içinde en büyük kararlığı göstermeye devam edeceğiz. Dileğimiz bu tür hadiselerin yaşanmaması, bu tür istenmeyen görüntülerin ülkemizde yaşanmaması için üzerimize düşen her türlü vazifeyi yerine getirmektir.” Dedi.
Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP´yi sorumlu tutan Gül, Diyarbakır annelerinin, partinin il binası önünde 3 Eylül 2019´da başlattığı oturma eyleminin devam ettiğini hatırlattı. Gül “ bu annelerin çocuklarına kavuşması için büyük çaba gösterdiklerini kaydetti. Onurlu, başı dik annelerin gözünün yaşının dinmesini ve onların çocuklarına kavuşmasını istediklerini dile getiren Gül, “Ümit ediyoruz ki en kısa zamanda hepsi çocuklarına kavuşmaya devam edecek.” Şeklinde konuştu

“Ellerinde silah değil kitap olması gerekir”
Adalet Bakanı Gül, dağa kaçırılan çocukları kendi evlatları gibi gördüklerini aktararak, şöyle konuştu:
“Bu çocukların yeri dağın yolu değil okulun yoludur ve ellerinde silah değil kitap olması gerekir. Bütün mücadelemiz bunun içindir. Bu çocukları dağa değil anne kucağına getirmek için bu mücadeleyi büyük bir aşkla sürdürmeye devam edeceğiz. O çocuklar bizim çocuklarımız. Onları terörle buluşturan, onları teröre dağa götüren zihniyetle mücadele etmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızı annelerinin kucağından ayırmamak için bütün gayretimizi, mücadelemizi göstermeye devam edeceğiz.”
Kongreye, AK Parti Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya ile AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Artuklu İlçe Başkanlığına Serdal Bağış yeniden seçildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın