Akmercan şirketi ne yapmak istiyor?

 • Haberin Tarihi: 27 Mayıs 2015
 • Bu haber 1450 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Akmercan şirketi ne yapmak istiyor?

Artuklu Belediyesi Başkanı Emin Irmak, Akmercan Şirketler Grubunun Mardin’e doğalgaz şebekesinin 2017 yılının ortasına denk getirmesine tepki göstererek, “Bu süreç 2019 yılının ortasına kadar devam etmesi anlamına geliyor. Yani biz Artuklu’da ne parke yenilemesi ne yol çalışması ne de kaldırım dizaynı yapma imkanımız kalmıyor. Bunlar bir sonraki seçimin hesabını yapmaya çalışıyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz” dedi.
Akmercan Şirketler Grubunun Mardin’in Artuklu ilçesine doğalgaz şebekesini 2017 yılının 6’ncı ayından getirmesi için Artuklu Belediyesi ile yapmak istediği sözleşme, belediyenin şerh koymasıyla imzalanmadı. Sözleşmenin seçim yatırımı olduğunu açıklayan Artuklu Belediyesi Başkanı Emin Irmak, Mardin’de doğalgaz ihalesini alan firmanın kendilerine 2017 yılının 6’ncı ayından sonra kentlerinde kazı çalışmasını yapacaklarını belirttiklerini ifade ederek, “Biz bunu kabul etmiyoruz. Bu süreç 2019 yılına kadar devam etmesi anlamına geliyor. Yani biz Yenişehirde ne parke yenilemesi ne yol çalışması ne de kaldırım dizaynı yapma imkanımız kalmıyor. Biz bu sözleşmeyi imzalamadık. Halkımızın parasını çöpe atamayız. Kaldırımı yapacağız sonra gelip kazıyı yapacaklar, kaldırımı kıracaklar. Bizim onlara önerimiz şudur, biz onlara cadde göstereceğiz. Örnek olarak Ravza Caddesinde boruları döşesinler, biz de orada caddenin tümünü yenileyeceğiz. Daha önce yapılan kaldırımlarda kadınlar, engelliler ve çocuklar düşünülmemiş. Dükkanlara göre kaldırımlar dizayn edilmiş. Biz bunu kaldıracağız. Yaşanılır bir kent meydana çıkarmak için alt yapının yapıldıktan sonra üst yapının yapılması lazım” dedi.

‘Bir sonraki seçimin hesabını yapıyorlar’
Irmak, doğalgaz şirketinin siyasi manevralar yaptığını vurgulayarak, şirketin bir an önce gelip çalışma başlatması gerektiğini ve kendilerinin de hemen arkalarından yol çalışması yapacaklarını belirtti. Irmak, 2017 yılının ortasında yapılacak olan doğalgaz çalışmasının 2019 yılının ortasına kadar devam edebileceğini söyleyerek, “Bunlar bir sonraki seçimin hesabını yapmaya çalışıyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz, bu siyasi bir sahtekarlıktır. Doğalgaz mı getirmek istiyorsunuz, siyasi kaygılar taşımadan, oy hesabı yapmadan yapın. Bizler bir oy bile almadığımız alanlarda bile eşit bir şekilde hizmet yapıyoruz. Bizler oy avcısı değiliz, eğer bu şirkette oy zihniyetiyle hareket edecekse, çekilsinler. Bizim halkımızın 3-4 sene sorunlu bir alanda yaşamasına ihtiyacı yoktur” diye belirtti.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun Mardin ve Kızıltepe ilçelerinden oluşan dağıtım bölgesi için, “Mardin Doğalgaz Dağıtım Lisansı” ihalesi Akmercan Şirketler Grubu kazanmıştı.
Konu ile ilgili AKMERCAN şirketler grubu bölge müdürü Abdurrahman Tuncer ile muhabirimizin yaptığı görüşmede konudan haberdar olduklarını daha sonra açıklama yapacaklarını ifade etti.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • mardin
  28 Mayıs 2015 09:52

  evet dün doğalgazla ilgili yapılan haberi okudun buna karşı şirketler grubu olan akmercan sessiz kalmamalı yapılan haberin ne için yapıldığı akıllı olan bilir akmercan mardini güzelleştirmek için nerden nereye gelmiş burda kimse kusura bakmasın böyle güzel projeleri yalana döküp haber yapmak ne demk başkanım yakışmadı size

Bir Yorum Yazın