“Amacımız esnaf ve sanatkara hizmet sunmaktır”

  • Haberin Tarihi: 15 Aralık 2016
  • Bu haber 696 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Amacımız esnaf ve sanatkara hizmet sunmaktır”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Mardin İl Müdürü Abdulkerim Şahin, SGK Mardin İl Müdür Yardımcısı Ümit Unat ile birlikte Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği ziyaret etti. SGK İl Müdürü Abdulkerim Şahin ve İl Müdür Yardımcısı Ümit Unat’ı Oda Başkanı Doğan Gazan ağırladı.
Ziyarette konuşan SGK İl Müdürü Abdulkerim Şahin “Yeni hizmet binamızda halkımızı mağdur etmeden, taleplerini karşılayabilmek adına en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. SGK olarak kapımız herkese açıktır, dedi. Kendilerinin Sosyal Güvenlik Hizmetini tek başlarına değil Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile birlikte yürüteceklerini belirten İl Müdürü Abdulkerim Şahin; 6763 sayılı kanun ile Bağ-Kur, Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP), Genel Sağlık Sigortası ve İşveren Prim borçlarının yapılandırma kapsamına alındığını belirterek, Bağ-Kur prim borçlarının yapılandırılması halinde ayrıca 5 puanlık prim indiriminden ve sağlık yardımlarından faydalanabileceklerini bildirdi. Taksitlerin düzenli olarak ödenmeye devam edilmesi halinde bu haklarının devam edeceğini kaydetti.
Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Doğan Gazan ise yeni görevleri nedeniyle her iki müdürüme de atandıkları görevlerde başarılar diliyorum, SGK’ya her konuda destek vermeye hazırız, dedi ve ziyaretten duydukları memnuniyetlerini dile getirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın