“Amacımız vatandaş odaklı hizmet”

  • Haberin Tarihi: 5 Aralık 2015
  • Bu haber 757 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Amacımız vatandaş odaklı hizmet”

Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Artuklu İlçesine bağlı mahalleri gezerek vatandaşların sorunlarını yerinde görüp bu sorunlara çözüm üretmeye çalışıyor.
Artuklu Kaymakamlığınca organize edilen mahalle ziyaretleri kapsamında Ortaköy mahallesine ziyaretlerde bulunuldu. Ziyarete Kaymakam Şakir Öner Öztürk ile beraberindeki GAP Mardin Temsilcisi Ömer Sadioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, İlçe Tarım Müdürü Ramazan Demircan, İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık, İlçe Yazı İşleri Müdürü Abdulhakim Demir ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Ramazan Güzel katıldı.
Kaymakam Öztürk ve beraberindeki heyet ilk önce Ortaköy Mahalle Muhtarı Mücvel Akbacı ve ihtiyar heyeti ile vatandaşları ziyaret ederek, mahallenin ihtiyaç ve sıkıntılarını, öneri ve taleplerini aldı. Öncelikli amacın vatandaş odaklı hizmetin olduğunu belirten Kaymakam Öztürk “Temel hizmetlerin vatandaş odaklı yürütüldüğü bir anlayışı bütün kurumlarımızda hissettirmeye ve yaşatmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızla aramıza hiç bir zaman mesafe koymuyoruz. Vatandaşlarımıza kamu hizmetini götürürken mevcut imkanlar çerçevesinde en iyisini yapmayı amaçlıyor ve hedefliyoruz. Bilindiğini gibi Büyükşehir kapsamında olan illerde su, yol ve kanalizasyon gibi altyapı hizmetleri belediyelere devredilmiştir” dedi.
Ardından mahallede eğitim veren Ortaköy Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaret edilerek, Öğretmen ve öğrencilerle sohbet edildi.
Kaymakam Öztürk, Ortaköy mahallesinde ikamet eden eski Belediye Başkanı Mehmet Çakmak ziyaret ederek bir müddet sohbet ettiler. Daha sonra mahallede bulunan esnaflara ziyarette bulunan Kaymakam Öztürk esnafların dilek ve taleplerini dinleyip, mahalle esnaflarına bereketli ve bol kazançlar dileğinde bulundu.
Kaymakam Öztürk, mahallede Artuklu Halk Eğitim Merkezine bağlı olarak faaliyette bulunan halı dokuma atölyelerini ziyaret ederek burada eğitim gören kursiyer ve eğitmenlerle sohbet etti ve üretilen halılar hakkında bilgi aldı. Kursiyerler tarafından ilgiyle karşılanan Kaymakam Öztürk kursiyerlere başarı dileğinde bulundu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın