Anuk ve Adıyaman ailelerinin mutlu günü

  • Haberin Tarihi: 29 Kasım 2016
  • Bu haber 1015 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anuk ve Adıyaman ailelerinin mutlu günü

Mardin Sakatlar derneği şubesi başkanı Hasan Anuk’un yakışıklı oğlu Nurettin Anuk ile Silvan köklü ailelerden Hamdüsena Adıyaman’ın güzel kızı Sultan Adıyaman Mova parkta yapılan muhteşem bir düğünle dünya evine girdi.
Anuk ve Adıyaman gençlerinin düğünlerine Mardin Valisi Mustafa Yaman, Artuklu ilçe kaymakamı Şakir Öner Öztürk , Ak parti il başkanı Mehmet Ali Dündar, Ak parti Mardin milletvekili Orhan Miroğlu eşi Canan Miroğlu, Türkiye Sakatlar derneği genel başkanı Şükrü Poyraz, Ak parti merkez ilçe başkanı Olcay Sekızkardeş, Mardin Defterdarı Zafer Güler, Ak parti kadın kolları başkanı Hülya Hakimoğlu ve her iki ailelerin ile sevenleri katıldı.
Gençlerin nikahlarını Yeşilli ilçe Belediyesi başkanı Hayrettin Demir yaptı. Nikah Şahitleri ise Vali Mustafa Yaman, Canan Miroğlu, Mehmet Ali Dündar, Şükrü Poyraz yaptı. Nikahları kıyıldıktan sonra Yeşilli Belediyesi başkanı Hayrettin Demir evlilik cüzdanı Çifte vermek için vali Mustafa Yaman’a takdim etti. Vali Yaman kısa bir konuşma yaparak her iki gençlere mutluluk diledikten sonra evlilik cüzdanı bayan Canan Miroğlu’na uzatarak yanımızda bayan varken bizim evlilik cüzdanı vermemiz olmaz. Bayanın vermesi bence daha uygun ve mantıklıdır Diye cüzdanı eline alan Canan Miroğlu gelen Sultana uzatarak “Bunun değeri çok yüksektir, Bu hayatın tapusudur. Bu tapu iyi saklayın ve mutlu olunuz” dedi.
Düğüne katılan her iki ailenin yakınları saatlerce halaylar çekerek eğlendi. Gelin babası Hamdüsena Adıyaman ve damatın babası Hasan Anuk gelen misafirlerin masalarına tek tek dolaşarak hoş geldiniz dileğinde bulundu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın