ARMEK projesine hız verildi

  • Haberin Tarihi: 20 Aralık 2019
  • Bu haber 1920 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ARMEK projesine hız verildi

Artuklu Belediyesi ilçenin sorunlarına duyarlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda sosyal projelere de önem veren Belediye, özellikle dezavantajlı gruplar için önemli çalışmalar yapıyor. Bünyesinde bulunan 3 mahalle konağında da kadınların mesleki edinimler sağlaması için kurslar açan Belediye, ARMEK projesine de hız verdi. Çalışmayla kadınların mesleki kazanım sağlamalarını kurumsal bir havada yapılacak.
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Kadınlarımızın ekonomiye katılmaları ve istihdam edilmelerinin önünü açmak için projemize hayat verdik” dedi.

Başkan Tutaşı, “İlçemiz günden güne gelişiyor ve değişiyor. Belediye olarak birçok farklı konuda çalışmalarımıza hayat veriyoruz. Özellikle ilçemizin sorunlarına eğilen bir yapıda sürekli sahada ve halkımızla iç içeyiz. Belediye olarak çalışmalarımızda kadınlarımız önemli bir yerde bulunuyor. Kadınlarımızın vasıflı hale gelmesi ve ev ekonomilerine katkı sunmalarını istiyoruz. Bu nedenle ARMEK projemizi hayata geçirdik” ifadesini kullandı.
Tutaşı, “Bilindiği üzere 3 aktif mahalle konağımızda kurslarımız tüm hızıyla sürüyor. Özellikle gelen talebe istinaden kurslar açıyoruz. Yakın zamanda Kabala Mahallemizde açacağımız Mahalle konağıyla mahalle konak sayımız 4 olacak. Tüm konaklarımız kursların dolu dolu olarak yapıldığı mekanlar konumundadır. Biz bu çalışmalara daha kurumsal bir hava katacağız. Kurumlar arası işbirliğini de dahil edeceğimiz ARMEK kadınlarımıza önemli katkılar sunacak. Bu vesileyle projemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın